РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИНЦИПІВ ДОБРОГО ВРЯДУВАННЯ (GOOD GOVERNANCE) В СИСТЕМІ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ
Анотація
Проаналізовано перехід від державного управління до публічного управління шляхом реалізації принципів доброго врядування (good governance). Відзначено, що для сприяння більш повній реалізації принципів доброго врядування та забезпечення можливості моніторингу стану упровадження їх Радою Європи розроблено та запропоновано: складники принципу (опис діяльності, що забезпечує можливість більш повно реалізувати положення кожного принципу), індикатори (для оцінювання ступеня упровадження складників принципу порівняно з наявними найкращими практиками), опитувальники (для вимірювання значень індикаторів).
Встановлено, що на сьогодні в Європі принципи доброго урядування є основою нової парадигми державного/публічного управління, що увібрала в себе усе найкраще, найбільш результативне від попередніх теоретичних і практичних надбань демократичних реформ у країнах Європи.
Завантаження
Посилання
European Principles for Public Administration, SIGMA Papers: № 27, OECD Publishing, Paris.
Thijs N., Hammerschmid G., Palaric E. (2017). A comparative overview of public administration characteristics and performance in EU 28, European Commission, Brussels [in Belgium].
Ziller, J. (1996). Le principe de proportionnalitй en droit administratif et droit communautaire. Actualitй juridique, droit administratif, numйro spйcial, juin, 185–188.
Public service principles for the EU civil service. (2012). European Ombudsman. European Union.
Chervyakova, O.V. (2018). Yevrointehratsiyna model pobudovy derzhavnoho ustroyu Ukrayiny. [Eurointegration model of state structure in Ukraine]. Scientific notes of the Institute of Legislation of the Verkhovna Rada of Ukraine, 156–162.
Good Governance. OSCE. URL: https://www.osce.org/good-governance
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).