ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТА РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ КІБЕРБЕЗПЕКИ
Анотація
Розглянуто організаційний механізм та способи боротьби з кіберзагрозами. Проаналізовано досвід зарубіжних країн щодо залучення суб’єктів публічно-управлінських відносин до кібербезпеки через різні закони та регламенти дій. Визначено переваги та недоліки електронного уряду та його потенціал у протидії кіберзлочинам. Доведено, що більш ефективною відповіддю національної та регіональної політики на виклики кібербезпеки має стати утворення публічно-приватних партнерств. Саме в такому форматі лідери публічного та приватного секторів, а також громадянське суспільство можуть вживати заходів для посилення співпраці в кіберпросторі задля забезпечення відповідного складника національної безпеки України.
Завантаження
Посилання
Prudkui, V.V., Sydorchuk, V.V., Lobodzynska, Т.P. Innovacii v ІТ-menedzhmenti: dopusky ta obmezhennia v procesi vprovadzhennia elektronnogo uriadu v Ukraini [Innovation in ІТ-management: admittances and limitations in the process of introduction of electronic government in Ukraine]. Ekonomichnyi visnyk NTU “КPІ”. URL: http://doi.org/10.20535/2307-5651.15.2018.135689 [in Ukrainian].
Andreasson, K. (2012). Cybersecurity: Public Sector Threats and Responses. CRC Press. Taylor & Francis Group.
Kamarck, E., Nye, J. (2002). Vision of Governance in the 21st Century (Program) Governance.com: democracy in the information age. Brookings Institution Press.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).