ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАЛТІЙСЬКО-ЧОРНОМОРСЬКИМ ПАРТНЕРСТВОМ У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ
Анотація
Досліджено питання державного регулювання Балтійсько-Чорноморського партнерства у зовнішній політиці України та Польщі. Слід зазначити, що в умовах існування СРСР, польські урядовці не наважилися тоді на цілковите визнання української держави та встановлення з Україною повноцінних дипломатичних відносин.
Встановлено, що тісні контакти між Україною і Республікою Польща відбулося після того, як 2 грудня 1991 р. Польща першою у світі визнала суверенність України. На особливу увагу заслуговує також те, що вже 4 січня 1992 р. між країнами були встановлені дипломатичні відносини, що сприяло налагодженню регулярних стосунків між країнами, адже тепер обидві стали незалежними державами та повноцінними суб’єктами міжнародної політики.
Завантаження
Посилання
Nowak, A. Geopolityczne koncepcje Józefa Piłsudskiego. URL: www.omp.org.pl/index.php?module.subjects [in Poland].
Karaichentsev, P. Sproby reanimatsii Baltiisko-Chornomorskoho soiuzu. URL: www.dialogs.org.ua/issue.full.php [in Ukrainian].
Peter Van Ham. The Baltic states: security and defence after independence. URL: www.edvardas.home.mruni.eu/wp-content/uploads/1992-1993/10/baltic-states-security.pdf [in Poland].
Mahda, Ye. Kontseptualni zasady rozshyrennia NATO. Suchasni mizhnarodni vidnosynu. URL: www.history.org.ua/LiberUA/Book/minzv/11.pdf [in Ukrainian].
Kharchenko, I. (1995). Zrazok preventyvnoi dyplomatii. Polityka i chas, 5, 42 [in Ukrainian].
Bzhezynskyi, Z. (2005). Velyka shakhivnytsia: Mizhnarodni vidnosyny [in Ukrainian].
Chy bude Polshcha aktyvnishoiu na skhodi? URL: www.cacds.orgua/ru/com/580[in Ukrainian].
Duhin, A.H. (1997). Ocnovy heopolitiki: Heopoliticheckoe budushchee Rosii: Aptoheia [in Ukrainian].
Iszczuk, W. Idea Międzymorza jedyną alternatywą w obliczu agresji barbarzyńskiej Rosji. Rezhym dostupu: www.fronda.pl/a/idea-miedzymorza-jedyna-alternatywa-wobliczu-agresjibarbarzynskiej-rosji [in Poland].
Duda, A. (2016). Za ctvopennia bloku depzhav vid Baltiickoho do Chopnoho mopia. URL: www.Polskaagencja.Prasowa [in Ukrainian].
Mandziuk, O.R. (2016). Ideia Balto-Chornomorskoho sobzu kriz pryzmu zovnishnopolitychnykh kontseptsii Polshchi. Molodyi vchenyi, 12 (39), 153–156 [in Ukrainian].
Chuppii, L.V. (2017). Vidrodzhennia kontseptu “Mizhmoria” v konteksti podolannia rosiiskoi ekspansii. Politychne zhyttia, 1-2, 118–124 [in Ukrainian].
Volovych, A. Baltiisko-Chornomorskyi Soiuz: perspektyvy realizatsii URL: www.bintel.com.ua./ru/article/volodich-balto [in Ukrainian].
Zherebetskyi, Ye. (2016) Balto-Chornomorskyi soiuz – nepohanyi strakhovyi proekt na vypadok, yakshcho rozvalytsia YeS. URL: www.polukr.net/uk/ blog/2016/02/politycnyjanalityk [in Ukrainian].
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).