ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗМІНИ: ПРОБЛЕМА ОПОРУ ПЕРСОНАЛУ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ПОДОЛАННЯ
Анотація
Проаналізовано теоретичні підходи до визначення низки понять, що стосуються організаційних змін в органах державної влади та інших організаціях. Обґрунтовано основні аспекти понять “зміна” та “опір змінам” і розкрито методи та інструменти управління організаційними змінами. Розкрито основні причини опору персоналу при запровадженні організаційних змін в органах державної влади. Визначено роль та функції керівника (лідера) під час проведення змін. Запропоновано напрями діяльності служби управління персоналом у виявленні причин опору змінам та визначено методи щодо подолання спротиву персоналу. Найбільшого позитивного ефекту у вирішенні проблеми подолання опору матиме застосування комплексу сучасних моделей (ADKAR) та інструментів, які мають діяти на випередження, мати інформативний та стимуляційний характер тощо.
Завантаження
Посилання
Burachek, I.V. Yarmoliuk, D.I. (2019). Kouchynh na pidpryiemstvi: obgruntuvannia efektyvnosti. Pryazovskyi ekonomichnyi visnyk, 5 (16), 126–132. URL: http://pev.kpu.zp.ua/journals/2019/5_16_uk/22.pdf [in Ukrainian].
Liakhovych, L.A. (2020). Stratehii podolannia oporu personalu zminam na pidpryiemstvi. Ekonomichnyi prostir, 161, 54–58 [in Ukrainian].
Petrova, I.L. (2007). Upravlinnia personalom u protsesi orhanizatsiinykh peretvoren. Formuvannia rynkovoi ekonomiky, vol. 1, part. II, 646–655. Kyiv : KNEU [in Ukrainian].
Prib, K.A. (2014). Pryroda ta mekhanizmy oporu zminam v orhanizatsii. Rynok pratsi ta zainiatist naselennia, 3, 34–39. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rpzn_2014_3_10 [in Ukrainian].
Pryimak, N.S. (2019). Opir yak intehrovana sotsialna skladova upravlinnia zminamy. Problemy systemnoho pidkhodu v ekonomitsi, 2 (70). 158–162. URL: http://elibrary.donnuet.edu.ua/1575/1/Priymak_article_opir_yak.pdf [in Ukrainian].
Reznik, S.D., Chernikovskaya, M.V. & Chemezov, I.S. (2013). Upravlenie izmeneniyami. Penza: PGUAS [in Russian].
Reforma derzhavnoho upravlinnia. Uriadovyi portal. URL : http://surl.li/vgxa [in Ukrainian].
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).