Суспільство і цивілізація: блиск і злиденність «Протистояння цивілізацій» С. Гантінгтона
Анотація
Стаття присвячена критиці цивілізаційної теорії Самуела Гантінгтона, на противагу якій висувається власна теорія того, що собою являє цивілізація як наднаціональне утворення в сучасному світі. Цивілізація визначається як спосіб взаємодії людини зі світом і характеризується трьома аспектами: 1) цивілізаційною ідентичністю, 2) технологіями (в широкому розумінні цього слова, насамперед соціальними технологіями, які відрізняють її від інших цивілізацій) і 3) ресурсами (в широкому розумінні, насамперед людськими), необхідними для реалізації цих технологій. Показано, що в ХХ столітті можна говорити лише про чотири цивілізації: мусульманську, індійську, китайську та західну. Остання накинула свої уявлення та технології решті світу. Показано, що цивілізації розвиваються за схожою логікою, але в різних умовах, що й призводить до відмінностей між ними.
Завантаження
Посилання
Білецький І.П. Феномен науки в контексті парадигм філософування / І.П. Білецький // Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, серія «Теорія культури і філософія науки», випуск № 56, 2017. - 100 с.
3. Гангтінгтон Самюел П. Протистояння цивілізацій та зміна світового порядку. / Самюел П. Гангтінгтон - Львів, «Кальварія», 2006. - 480 с.
Переслегин Сергей. Самоучитель игры на мировой шахматной доске. / Сергей Переслегин. - Москва: АСТ, Санкт-Петербург: Terra Fantastica, 2007. - 622 c.
Yassin-Kassab Robin, Al-Shami Leila. Burning Country. Syrians in Revolution and War / Robin Yassin- Kassab, Leila Al-Shami. - Pluto Press 345 Archway Road, London N6 5AA, 2016. - 302 pages.