СУТНІСТЬ ВЛАДИ ТА ЇЇ СТРУКТУРА У РОБОТІ А. КОЖЕВА «ПОНЯТТЯ ВЛАДИ»
Анотація
У статті автор звертається до вказаної роботи для того, щоб з’ясувати, що та яким чином обґрунтовує А. Кожев у якості сутності влади та її структури. У ході роботи проводиться аналіз запропонованої Кожевом сутності влади та її аргументації, а також досліджується типологія влади. На думку Кожева, специфічними ознаками влади є: з одного боку, активність володарюючого, його здатність змінювати підвладних, при цьому залишаючись незмінним, з іншого боку, – відсутність реакції з боку підвладних, свідома та добровільна відмова від протидії владі. При цьому завжди зберігається імовірність того, що реакція, яка добровільно стримувалась раніше, виникне і тим самим знищить владу.
Завантаження
Посилання
Зекрист Р. И. Концепция власти кожева : [электронный ресурс] / Рида Ирековна Зекрист // Филология и культура. – 2012. – № 2 (28). – С. 258-253. – Режим доступа : http://philology-and-culture.kpfu.ru/?q=system/files/55_1.pdf.
Кожев А. Понятие власти / Александр Кожев ; [пер. с фр. А. М. Руткевича]. – М. : Праксис, 2006. – 192 с.
Платон. Государство / Платон ; [пер. с древнегреч.; общ. ред. А. Ф. Лосева, В. Ф. Асмуса, А. А. Тахо-Годи]. – М. : Мысль, 1994. – Собрание сочинений в 4-х т. – Т. 3. – 654 с.
Сапронов П. А. Концепция власти у Кожева. Критический анализ / П. А. Сапронов // Вестник русской христианской гуманитарной академии. – СПб, 2011. – Т. 12. – С. 285-292 с.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).