ФІЛОСОФСЬКІ АСПЕКТИ ІНТЕРПРЕТАЦІЙНОСТІ ПРОБЛЕМ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ В РЕАЛІЯХ СЬОГОДЕННЯ
Анотація
З початком гібридної війни України з Російською Федерацією проблема історії та її інтерпретації набула особливої гостроти. В ході ідеологічної війни між державами відбувається справжня спекуляція інтерпретацією історії. З метою пошуків шляхів до утвердження оптимістичного світогляду українців автор статті визначає основні сучасні проблеми інтерпретаційності історії України та окреслює шляхи їх можливого вирішення. Філософського аналізу проблем інтерпретаційності історії України потребує сьогодні й освітня галузь, яка перебуває на етапі модернізації. Філософський дискурс про зміст та напрямки історичного процесу має теоретичну й практичну значимість, сприяє активним пошукам оптимальних шляхів соціального розвитку. У своїх висновках автор спирається на наукові дослідження С. Кримського, І. Бойченка, В. Бранського, В. Жадько, П. Рікьора, Р. Арона, Е. Тоффлера, К. Ясперса, І. Валлерстайна та ін. дослідників і приходить до висновків про потребу для українського суспільства цілісних уявлень про історичний процес, необхідності формування національної ідеї з оптимістичним баченням майбутнього України, визнання глобальної концепції побудови загальнолюдського суспільства, необхідності інтеграції народів та світових цивілізацій, досягнення нейтралізації стійких стереотипів громадської думки, які мають значний вплив на сучасні українські реалії в складних трансформаційних процесах.
Завантаження
Посилання
Zhadko, V. A. (2019). Philosophy as a humanistic outlook: scientific monograph. Zaporizhzhia. Publishing House: Novyy svit – 2000.
Murashkin, M. H. (2021). Science in the context of philosophical knowledge. Monograph. Dnipro. DDVUVS; Monolyt.
Nietzsche, F. (2004). About the benefits and harms of history for life. Lviv: Astrolabia.
Pavlenko, Y. V. (2001). History of world civilization. Socio-cultural development of people. Guidebook. Kyiv. Publishing House: Lybid.
Panchenko, O. V. (2005). Philosophy of history and modernity. Multiversum. Philosophical almanac, 2005, 45. // http://www.filosof.com.ua/Jornel/M_45/Panchenko.htm.
Stukanov, S. (2007). Many do not seek new victories. Partly because he doesn't know about the previous ones. Publishing House: Den, 31 of July, № 125. Retrieved from : www.day.kiev.ua.
Wallerstein I. (2004). World-Systems Analysis: An Introduction. Durham, NC: Duke University Press.
Yermolenko, A. M. (2003). Environmental ethics: problems of substantiation. Practical philosophy. № 2–3.
Dilthey, W. (1996). Sсhleelrmacher's Hermeneutical System in Relation to Earlier Protestant Hermeneutics // W. Selected Works: On 6 Vol. / Edited by Rudolf A. Makkreel, Frithjof Rodi. Princeton, NJ: Princeton University Press, 1996. V. 4: Hermeneutics and the Study of History.
Авторське право (c) 2022 Роман Халімон
Цю роботу ліцензовано за Міжнародня ліцензія Creative Commons Attribution 4.0.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).