Методика викладання географії у профільних 10-х класах
Анотація
Вступ. Вивчення географії в умовах сучасності досить важливе для розвитку молоді й нації в цілому. У суспільства виникає все більше необхідності для вивчення географічної науки на рівні вищому, ніж рівень стандарту. Зараз у старших класах є можливість вивчати географію поглиблено, на профільному рівні.
Метою даної статті є висвітлення методики викладання географії для учнів профільних 10-х класів.
Основний матеріал. Розглянуто методику викладання географії профільного рівня для учнів 10-го класу. Проаналізовано навчальну програму, основні завдання і характер вивчення географії, виокремлено напрями практичної діяльності під час вивчення географічної науки. Визначено основні напрями реалізація практичної діяльності в різних видах роботи та діяльність учителя в різних умовах заняття. Практична діяльність для 10-х класів профільного рівня має досить велике навантаження у годинах, тому більша частина робіт направлена на самостійність виконання, на демонстрацію вчителю й класу готових результатів і отриманих знань. Було створено перелік вимог до вивчення географії. Виокремлено перелік підходів, видів, технологій, методів навчання учнів. Проаналізовано практичні роботи з курсу профільної географії у 10 класі й визначено основні форми проведення уроків в ході навчання.
Висновки. Навчальна програма з географії спрямована на розвиток учнів з різних напрямів. Вчителі повинні швидко підлаштовуватися під новітні умови викладання географії і допомагати учням у пізнанні світу. Навчальна програма профільного рівня для 10-го класу містить в собі досить велике навантаження на вчителя географії й учнів, тому направлена на ефективне вивчення курсу та великий обсяг виконаної роботи. Було проаналізовано основні вимоги до вивчення географії, рівні розумової діяльності, види навчання й різні методи пізнавальної діяльності при навчанні географії. У ході аналізу двох практичних робіт було виокремлено: основні знання й навички, які учні закріплюють та розвивають в ході виконання завдання. Кожен учень під час виконання отриманого завдання розвиває дослідницькі навички й уміння йти до очікуваного результату.
Завантаження
Посилання
Довгань Г.Д. Інтерактивні технології на уроках географії: Навч.-метод. посіб. / Г.Д. Довгань. ‒ Харків: Основа, 2005. ‒ 126 с. ‒ (Б-ка журн. «Географія»; Вип.5 (17).
Корнєєв В.П. Технології навчання географії / В.П. Корнєєв. – Харків: Основа, 2004. – 112 с.
Машкіна В. Дослідження як практична складова шкільної географії / В. Машкіна, Д. Пироженко // Зб. наук. праць. – Харків: Лідер, 2017. – С. 40–45.