Використання сканера для вимірювання поглинених доз радіохромними плівковими дозиметрами
Анотація
У статтi наведено послiдовнiсть етапiв використання калориметрiв RISØ для калiбрування та подальшого використання радiохромних плiвкових дозиметрiв B3 (корпорацiя GEX) та сканера для вимiрювання поглинених доз. Калiбрування проводилося за допомогою електронного пучка в дiапазонi поглинених доз 3 – 40 кГр (дiапазон вимiрювань RISØ калориметрiв).
В ходi роботи було проведено наступне:
– калiбрування радiохромних дозиметричних плiвок B3 за допомогою RISØ калориметрiв;
– побудова калiбрувальної кривої для радiохромних дозиметричних плiвок B3;
– розрахунок апроксимацiйних функцiй;
– розробка методики використання планшетного сканера для вимiрювання поглинених доз;
– оцiнка невизначеностi вимiрювання поглинених доз.
Параметри роботи прискорювача: частота сканування пучка прискорених електронiв – 5 Гц, частота
iмпульсiв – 120 Гц, енергiя електронiв – 5 МеВ, струм електронного променя – 60 µA. Похибка вимiрювання поглиненої дози становить 5,8 %.
Завантаження
Посилання
A. Miller, P. Hargittai, and A. Kovacs, Radiation Physics and Chemistry 57, 679–685 (2000), https://doi.org/10.1016/S0969-806X(99)00507-1.
S. Devic, J. Seuntjens, E. Sham, E. B. Podgorsak, C. R. Schmidtlein, A. S. Kirov, and C. G. Soares, Medical physics 32, 2245–2253 (2005), https://doi.org/10.1118/1.1929253.
International Organization for Standardization, ISO/ASTM 51631:2020 Practice for use of calorimetric dosimetry systems for dose measurements and dosimetry system calibration in electron beams, Standard (International Organization for Standardization, Geneva, CH, Feb. 2020).
P. Sharpe and A. Miller, National Physical Laboratory. NPL Rep. CIRM 29 (2009).
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).