Формування оптичних зображень потоком квантів синхротронного випромінювання релятивістських електронів в рентгенівському генераторі «Нестор»
Анотація
При постановці фізичних експериментів, пов'язаних з використанням поляризаційних властивостей синхротронного випромінювання (СВ) або моноенергетичного пучка фотонів, представляє інтерес детальний розрахунок спектрального кутового розподілу СВ і його поляризаційних компонент. Урахування розмірів пучка показує, що в реальних умовах випромінювання, що поширюється в площині рівноважної орбіти, не буде повністю поляризованим, а форма і розміри кутового розподілу випромінювання будуть спотворені. Розглянуто рух електронів в однорідному магнітному полі і СВ пучка релятивістських частинок в накопичувачі "НЕСТОР". Проаналізовано вплив на формування зображень потоку квантів СВ розмірів пучка електронів з енергією Е=225 МеВ в 6-вимірному просторі. Показано, що в формування зображень основний внесок вносить двовимірний розподіл часток по вертикалі і по вертикальним коливанням. Побудовано програмний засіб, використання якого дало можливість промоделювати процес формування оптичних зображень потоком квантів СВ. Розглянуто формування зображень випромінювання електронів з енергією Е=225 МеВ при зміні поздовжньої відстані L до площини реєстрації. Визначено, що на малих поздовжніх відстанях основний внесок в зображенні вносить вертикальний розподіл часток в пучку. Зі збільшенням базової відстані L зростає внесок розподілу часток по вертикальним коливанням, який для великих L стає визначальним. Проведено чисельне моделювання формування зображень. Для базової відстані в 300 см і параметрів пучка з вертикальним середньоквадратичним розміром , що становить 0.2 мм, і середньоквадратичним розміром вертикальних коливань, що становить 0.15 мрад, наведено сімейство кутових розподілів, які оформлені у вигляді двовимірних гістограм для довжин хвиль , , , де – критична довжина хвилі СВ. Отримано розміри оптичного люка, величина яких дозволяє гарантовано реєструвати весь потік квантів СВ для зазначених характеристик реєстрації.
Завантаження
Посилання
I. M. Ternov, V. V. Mikhailin, Синхротронное излучение. Теория и эксперимент. [Synchrotron radiation. Theory and experiment], (Energoatomizdat, Moscow, 1986, pp. 219-250 (in Russian).
G. Bruk, Циклические укорители заряженных частиц [Cyclic charged particle accelerators], (Atomizdat, Moscow, 1970) (in Russian).
N. Kulipanov, A. N. Skrinskii, Sov. Phys. Usp.20, 559 (1977) http://dx.doi.org/10.1070/PU1977v020n07ABEH005444
I.M. Karnaukhov et al., Problems of Atomic Science and Technology, series “Nuclear Physics Investigation”, №5, (48), 156-159 (2007), https://vant.kipt.kharkov.ua/TABFRAME.html
A.A. Shcherbakov et al., in: 4th International Particle Accelerator Conference, (IPAC, Shanghai, 2013), pp.2253-2255, http://hal.in2p3.fr/in2p3-00823292
V. Androsov et al., in: 9th International Particle Accelerator Conference, (IPAC, Vancouver, 2018), pp. 4307-4309, https://accelconf.web.cern.ch/ipac2018/papers/thpmk008.pdf
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).