Проста модель транспорту нейтронів і її застосування для розрахунку функцій відгуку кульового нейтронного спектрометра
Анотація
Розроблена проста модель, що забезпечує симуляцію розповсюдження нейтронів в різних речовинах в діапазоні енергій від 10-8 до декількох МеВ. Модель реализована в програмному коді на С++. При проведенні тестових розрахунків модель показала значно вищу швидкість роботи, ніж при використанні пакету GEANT 4. За допомогою розробленої моделі розраховані функції відгуку кульового нейтронного спектрометра.
Завантаження
Посилання
Lund Nuclear Data Service. http://nucleardata.nucleardata.lu.se.
A.Yu. Buki, S.A. Kalenik, I.M.Shapoval Simplified transportation model of thermal neutrons through matter // ВАНТ 2011. №3 (55). С.50-53.
Evaluated Nuclear Data File (ENDF). www.nndc.bnl.gov.
С.М. Ермаков, В.Г. Золотухин, Э.Е. Петров Расчёт прохождения нейтронов через слой полиэтилена // Атомная энергия 1963. Т.15, №9. С.253-254.
R.L. Blamblett, R.J. Ewing, T.W. Bonne A new type of neutron spectrometer // Nuclear instrument and methods 1960. Vol.9. P.1-12.
Г.И. Крупный, В.Н. Пелешко, Я.Н. Расцветалов, и др. К вопросу создания высокоэнергетического опорного поля нейтронного излучения / Препринт, ИФВЭ 2009-5 ОРИ, Протвино 2009.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).