Дисоціація віртуальної молекули води в зовнішніх електромагнітних полях
Анотація
У роботі запропонована модель опису реальної молекули води її двовимірним аналогом - віртуальною молекулою (ВМ). У запропонованої моделі ВМ забезпечена умова збігу основних власних частот молекули і її аналога. Інші параметри ВМ (довжина зв'язків і маси атомів) перенормовані таким чином, щоб молекула стійко існувала тривалий інтервал часу. Досліджено лінійну динаміку атомів ВМ у полімонохроматичної електромагнітної хвилі. Показано, що при впливі зовнішнього електромагнітного поля на молекулу на резонансній частоті спостерігаються секулярні режими коливань, які характеризуються лінійним у часі зростанням амплітуд коливань атомів. Досліджено вплив включення зовнішньої сили в момент установлення власних коливань ВМ на стійкість коливань її атомів. Показано, що в деяких випадках розрив однієї зі зв'язків ВМ неминуче приводить до її розпаду в цілому. У результаті числового моделювання встановлено, що розрив зв'язків має граничний характер, тобто дисоціація не спостерігається при зовнішній силі, меншої певного значення. В області сил, що перевищують граничні, варіювання частоти зовнішнього електромагнітного поля не відчутно до резонансних ефектів, обумовлених наявністю виділених частот у ВМ. Показано, що в області, де завжди відбувається розрив зв'язку H–O, існують острівці стабільності зв'язку H–H. Визначено оптимальні параметри дисоціації ВМ.
Завантаження
Посилання
Zewail A.H. Femtochemistry: Atomic-Scale Dynamics of the Chemical Bond. Feature article // J. Phys. Chem. A. – 2000. – Vol.104. - P.5660-5694.
The Encyclopedia of Earth. http://www.eoearth.org
Ivanova E.A., Krivtsov A.M. Upravlenie energiej mnogoatomnoj molekuly. V Sb. "Upravlenie v fiziko-tehnicheskih sistemah" -St. Petersburg: Nauka, 2004. - P. 197 – 212.
Volkovets I.B., Yefimov A.A., Krivtsov A.M., Tkachev P.V. Nonlinear dynamics and selective dissociation of triatomic molecule // Trudy SPbGPU. - 2004. - № 489. – S.152-161.
Melen F., Herman M. Vibrational Bands of HxNyOz Molecules // J. Phys. Chem. Ref. Data. - 1992. - Vol. 21, №4. - P.831 881.
United States Patent Number 4936961, Jun. 26, 1990.
Biografii velikih himikov. Perevod s nem. pod red. Bykova G.V. - M.: Mir, 1981.
Alforova A.V., Borts B.V., Tkachenko V.I. Dissociacija virtual'noj molekuly dvuokisi azota vo vneshnih elektromagnitnyh poljah // The Journal of Kharkiv National University, physical series “Nuclei, Particles, Fields”. – 2011. - №979– Iss.4(52). - S.46-55.
Nekrasov B.V. Osnovy obwej himii. T.1. - M.: Himija, 1973. – 656s.
Remi G. Kurs neorganicheskoj himii. T.1. - M.: Izdatel'stvo inostrannoj literatury, 1963. – 920s.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).