Інститут теоретичної фізики імені А.І. Ахієзера
Анотація
Стратегія розвитку Інституту теоретичної фізики імені О.І. Ахиезера (далі - ІТФ) також пройшла перевірку часом: інституту вдалося зберегти актуальні наукові напрямки і спадкоємність провідних наукових шкіл УФТІ - ХФТІ. Звичайно, були і є проблеми. Але серйозний міжнародний рейтинг ІТФ допоміг йому встояти і в непросту пострадянську епоху, і в нинішні часи. У «фокусі» сьогоднішнього дня ІТФ - розробка актуальних і передових рубежів сучасної фізичної науки. Але що найважливіше - всі наукові відділи ІТФ мають в своєму штаті талановитих (і вельми ініціативних) молодих вчених, незважаючи на те, що минулі роки не дуже-то сприяли припливу молоді в науку. Більш того - їх творчі досягнення відзначені науковими нагородами як вітчизняного, так і міжнародного рівня. Істина, яку сповідують в ІТФ: головне не просто накопичити знання і досвід, а й передати їх гідної зміни. Дуже здорово допомагає і той факт, що відносини в колективі збудовані по-людськи доброзичливо і демократично. І вже очевидно: ІТФ витримав конкуренцію на пострадянському просторі і накопичив солідний науковий потенціал. На сьогоднішній день наукова ідеологія ІТФ - це і його традиції.
Завантаження
Посилання
A.I. Akhieser, Очерки и воспоминания [Essays and Memories], (Fact, Kharkiv, 2003), pp. 430, (in Russian)
P. Dirak, Воспоминания о необычной эпохе: Сб. статей [Memories of an unusual era: Collection of articles], edited by Ya.A. Smorodinskii (Nauka, Moscow, 1990), pp. 208. (in Russian)
E. Sergienko, Всеукраинская техническая газета [Ukrainian technical newspaper], 39(91), (2004), (in Russian)
Член-корреспондент НАН Украины Николай Федорович Шульга. К 60-летию со дня рождения [Corresponding Member of the National Academy of Sciences of Ukraine Nikolay Fedorovich Shulga. To the 60th birthday], edited by S.V. Peletminskii, (Kvant, Kharkiv, 2007), p. 64, (in Russian)
Цитування
"We must remember that before the appearance of Peter Kapitsa, we were the first and only laboratory in the USSR ..."
(2020) East European Journal of Physics
Crossref
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).