ПОВЕРХНЕВІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ У ЩІЛИНІ МІЖ ДВОМА ЛІВОСТОРОННІМИ МАТЕРІАЛАМИ
Анотація
Розглянуто повільні поверхневі електромагнітні хвилі, які розповсюджуються уздовж планарной хвилеводної структури, що утворена двома ідентичними ізотропними лівосторонніми матеріалами з вакуумним (або повітряним) зазором. Показано можливість поширення повільних поверхневих електромагнітних хвиль ТМ- і ТЕ-поляризацій в області частот, за яких діелектрична і магнітна проникності від’ємні. Вибором частоти можливо збудити одну, дві абож три моди одночасно. Групова та фазова швидкості хвиль ТЕ-поляризації мають протилежні напрями. Область частот існування ТЕ-моди з антисиметричним розподілом поля знаходиться вище області частот існування ТЕ-моди з симетричним розподілом поля. ТМ-хвиля, в залежності від довжини хвилі, може бути або прямою, або зворотньою, абож мати нульову групову швидкість. Хвиля ТМ-поляризації має слабко змінну групову швидкість в досить широкій області частот. Багатий набір різних властивостей цих хвиль роблять їх перспективними в застосуваннях.
Завантаження
Посилання
Nonlinear, tunable and active metamaterials / Edit. by Ilya V. Shadrivov, Mikhail Lapine, Yuri S. Kivshar. Springer, 2015. – 324 p.
Vuković S.M. Aleksić, N.B., Timotijević D.V. Guided modes in left-handed waveguides // Optics Communications. – 2008. – Vol.281. – P.1500.
D’Aguanno G., Mattiucci N., Scalora M., Bloemer M.J. TE and TM guided modes in an air waveguide with negative-indexmaterial cladding // Physical Review E. – 2005. – Vol.71 (4). – P.046603.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).