ОБЩИ НАБЛЮДЕНИЯ ЗА УСТРОЙСТВОТО НА ВОЙНУШКАТА ИНСТИТУЦИЯ В РУМЕЛИЯ И ЕСТЕСТВОТО НА ВОЙНУШКАТА СЛУЖБА В ДЪРЖАВНИТЕ КОНЮШНИ ПРЕЗ XVI ВЕК СПОРЕД ИНФОРМАЦИЯТА НА ЕДИН ОСМАНСКИ ВОЙНУШКИ РЕГИСТЪР ОТ 1528/29 Г.

  • Кр. Йорданов
Ключові слова: войнуки, сераскери, санджакбей, державні конюшні, коні.

Анотація

На основі неопублікованого османського реєстру 1528/29 років, оригінал якого зберігається в Başbakanlık Osmanlı Arşivi у Стамбулі, у статті подані маловідомі або невідомі дані про організаційну структуру військового інституту в Румелії, а також про розподіл чергових вояків у різних підрозділах Малої і Великої конюшень. За даними реєстру, у 1528/29 роках військові державні конюшні поділялися на дві групи. Перша група підпорядковува- лася дев’ятьом сераскерам (офіцерам), і більшість її солдатів служили в Малій конюшні для тварин, що перевозили вантажі. Друга група вояків, що перебувала під безпосередньою орудою санджакбея (головнокомандувача), була покликана служити в так званих Внутрішніх палацових конюшнях, де мала піклуватися про найкращих коней султана та його почту.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Як цитувати
Йорданов, К. (1). ОБЩИ НАБЛЮДЕНИЯ ЗА УСТРОЙСТВОТО НА ВОЙНУШКАТА ИНСТИТУЦИЯ В РУМЕЛИЯ И ЕСТЕСТВОТО НА ВОЙНУШКАТА СЛУЖБА В ДЪРЖАВНИТЕ КОНЮШНИ ПРЕЗ XVI ВЕК СПОРЕД ИНФОРМАЦИЯТА НА ЕДИН ОСМАНСКИ ВОЙНУШКИ РЕГИСТЪР ОТ 1528/29 Г. Дриновський збірник, 8(8), 111-123. https://doi.org/10.7546/DS.2015.08.12