Тактика лікування ішемічної форми синдрому діабетичної стопи
Анотація
Метою проведеного дослідження було поліпшення результатів лікування ран у хворих з ішемічною і нейроішемічною формами синдрому стопи діабетика шляхом застосування в комплексі лікування фототерапії, тромбоцитарного фактора росту і сучасних покривних матеріалів.
У роботі представлені результати хірургічного лікування 48 пацієнтів з синдромом ішемічної і нейроішемічної діабетичної стопи, які, відповідно до завдань дослідження, були розподілені на дві групи — досліджувану (24 пацієнти) і порівняльну (24 пацієнти). Усі пацієнти хворіли на ЦД ІІ типу і мали IV ступінь ішемії за Fontaine. Пацієнтам обох груп виконувалися наступні реконструктивні операції: стегново-гомілкове і стегново-підколінне шунтування, а також гібридні реконструкції. У пацієнтів досліджуваної групи застосована технологія лікування, що розроблена нами.
Використання розробленої тактики дозволило досягти повного загоєння ран у 91,7 % хворих і часткового загоєння (більше 50 %) у 8,3 % хворих досліджуваної групи. Терміни лікування цих пацієнтів не перевищували 2-х місяців, виконання високих ампутацій не знадобилось.
Завантаження
Посилання
Norgren L, Hiatt WR, Dormandy JATASC II Working Group, et al. Inter-society consensus for the management of peripheral arterial disease (TASC II). J Vasc Surg. 2007;45S:S5.
Eskelinen E, Luther M, Eskelinen A, Lepantalo M. Infrapopliteal bypass reduces amputation incidence in elderly patients: a population-based study. Eur J Vasc Endovasc Surg. 2003;26:65.
Eltzschig HK, Collard CD. Vascular ischaemia and reperfusion injury. Br Med Bull. 2004;70:71-86.
Gibbons GW. Lower extremity bypass in patients with diabetic foot ulcers. Surg Clin North Am. 2003;83:659.
Коробов АМ, Коробов ВА, Лесная ТА. Фототерапевтические аппараты Коробова серии «Барва». Изд. второе, перераб. и доп. Харьков: Контраст; 2008. 176 с