Публікаційна етика та заява про недобросовісну роботу

Наш журнал дотримується Кодексу поведінки COPE і Рекомендацій щодо найкращої практики для редакторів журналів, а також Кодексу поведінки для видавців журналів.  http://publicationethics.org/resources/code-conduct

Журнал також дотримується загальних рекомендацій COPE (http://publicationethics.org/resources/guidelines).

Обов'язки редакторів

1. Редактори повинні оцінювати надіслані рукописи виключно на основі їх академічної гідності та відповідності тематиці журналу.

2. Забезпечувати якість опублікованого матеріалу шляхом рецензування.

3. Призначення рецензентів для відповідних статей.

4. Редактори та редакційний персонал не розголошуватимуть будь-яку інформацію про поданий рукопис нікому, окрім уповноваженого автора, потенційних рецензентів, членів редакції.

5. Редактори повинні уникати ситуацій будь-яких можливих конфліктів інтересів, у яких зв’язок може змінити оцінку рукопису. Такі конфлікти можуть включати, але не обмежуватися цим, обробку робіт теперішніх і колишніх студентів, колег, з якими редактор нещодавно співпрацював.

6. Редактори повинні надати рецензентам письмові чіткі інструкції щодо очікувань журналу щодо обсягу, змісту, якості та своєчасності їхніх рецензій.

7. Редактори повинні поважати інтелектуальну незалежність автора(ів).

Обов'язки авторів.

Автори не повинні подавати рукописи, що описують по суті ті самі дослідження, що й раніше опубліковані. Паралельна подача того самого тексту до різних журналів є неетичною публікацією та є неприйнятною.

Оригінальність і плагіат: автори повинні переконатися, що вони написали повністю оригінальні роботи. Якщо автори використовували роботу та/або слова інших осіб, це було належним чином процитовано. Плагіат у всіх його формах є неетичною публікацією та є неприйнятним. Наша редакційна колегія наразі використовує засіб перевірки плагіату «Unicheck» для всіх рукописів.

Авторство статті: усі автори, згадані в статті, повинні зробити значний внесок у дослідження. Автор, який подає рукопис до журналу, гарантує, що всі співавтори, які беруть участь, і жодна стороння особа (особи) не включені до списку авторів.

Авторство та інструменти ШІ

Авторам не слід вказувати технології, засновані на штучному інтелекті, такі як LLM, чат-боти або генератори зображень, у якості авторів або співавторів. Інструменти штучного інтелекту, які використовуються в дослідженнях або підготовці рукописів, мають бути зазначені в супровідному листі, розділах «Подяки» та «Методи». Автори несуть відповідальність за точність, уникнення плагіату та захист від упередженості, спричиненої штучним інтелектом. Редактори можуть відхилити рукописи через неналежне використання ШІ, а рецензенти повинні утримуватися від рецензій, створених ШІ, щоб зберегти конфіденційність.

Див.також: Позиція COPE щодо авторства та інструментів ШІ 

Зображення та інші мультимедіа, створені штучним інтелектом, не допускаються до публікації в нашому журналу без явного дозволу редакції. За умови оцінки на індивідуальній основі, винятки можуть бути розглянуті для змісту рукопису, безпосередньо пов'язаного зі штучним інтелектом або машинним навчанням.