Ідентифікація характеристик осциляторних мереж
Анотація
Розглянуто задачу спостереження стану та ідентифікації параметрів математичної моделі, яка представлена у вигляді системи взаємозалежних осциляторів Ван дер Поля. Такі системи виникають при моделюванні багатьох біологічних процесів, що мають циклічний характер. Використано метод синтезу інваріантних співвідношень, який розроблено для обернених задач теорії управління. Метод дозволяє синтезувати кінцеві співвідношення, що визначають шукані невідомі як функції від відомих величин.Завантаження
Посилання
Grudzinski K., Zebrowski J.J., Modeling cardiac pacemakers with relaxation oscillators // Physica A 336. -- 2003. -- pp 153-162.
Булдаков Н.С., Самочетова Н.С., Ситников А.В., Суятинов С.И. Моделирование связей в системе «сердце-сосуды» // Наука и образование, Электронный научно-технический журнал. -- 2013. -- С. 123.
Харламов П.В., Об инвариантных соотношениях системы дифференциальных уравнений // Механика твердого тела. –- 1974. -– Вып. 6.
В.Ф.Щербак, Синтез дополнительных соотношений в задаче наблюдения // Механика тведого тела. -- 2004. -- \textbf{33}, -- С. 197 -216.
Жоголева Н.В., Щербак В.Ф., Синтез дополнительных соотношений в обратных задачах управления // Труды ИПММ НАН Украины. -- 2015. -- т.29.-- C. 69-76.
Van der Pol B. On relaxation oscillations // The London, Edinburgh and Dublin Phil. Mag. and J. of Sci. -– 1927. -- V.2(7).-- pp. 978–992.
Ковалев А.М., Щербак В.Ф. Управляемость, наблюдаемость, идентифицируемость динамических систем. - Киев: Наук. думка, 1993.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. (Attribution-Noncommercial-No Derivative Works licence).
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).