До теорії спектра водньоподібних атомів
Анотація
Запропонована достатньо проста модель водньоподібних атомів, заснована на тому, що остов, який складається з електронів, що знаходяться у заповнених оболонках, описується за допомогою моделі Томаса-Фермі, а зовнішній валентний електрон описується хвильової функцією. В межах даної моделі без використання підгоночних параметрів обчислені поправка Рідберга для високозбуджених станів з нульовим моментом, енергія одноразової іонізації водньоподібних атомів, та проведено порівняння з експериментальними даними. Запропонована модель водньоподібних атомів може бути використана для подальшого розвинення теорії взаємодії бозе-ейнштейнівських конденсатів з електромагнітним полем.
Завантаження
Посилання
Бете Г., Солпитер Э. Квантовая механика атомов с одним и двумя электронами. – М.: Физматгиз, 1960.
Ландау Л.Д., Лифшиц Е.М. Квантовая механика. – М.: Наука, 1989.
Кондон Е., Шортли Г. Теория атомных спектров. – М.: ИИЛ, 1949.
Собельман И.И. Введение в теорию атомных спектров. – М.: Наука, 1977.
Ельяшевич М.А. Атомная и молекулярная спектроскопия. – М.: Физматгиз, 1962.
Хартри Д. Расчеты атомных структур. – М.: ИИЛ, 1960.
Гамбош П. Статистическая теория атома и ее применения. – М.: ИИЛ, 1951.
Теория неоднородного электронного газа. Под редакцией С. Лундквиста и Н. Марча. – М.: Мир, 1987.
Смирнов Б.М. Высоковозбужденные состояния атомов // УФН. – 1980. - т. 131. - с. 577.
Anderson M.H., Ensher J.R., Matthews M.R., Wieman C.E., Cornell E.A. Observation of Bose-Einstein Condensation in a Dilute Atomic Vapor // Science. – 1995. - v. 269. - p. 198.
Davis K.B., Mewes M.-O., Andrews M.R., van Druten N.J., Durfee D.S., Kurn D.M., Ketterle W. Bose-Einstein Condensation in a Gas of Sodium Atoms // Phys. Rev. Lett. - 1995. - v. 75. - p. 3969.
Bradley C.C., Sackett C.A., Tollett J.J., Hulet R.G. Evidence of Bose-Einstein Condensation in an Atomic Gas with Attractive Interactions // Phys. Rev. Lett. – 1995. - v. 75. - p. 1687.
Питаевский Л.П. Конденсация Бозе-Эйнштейна в магнитных ловушках. Введение в теорию // УФН. – 1998. - т. 168. - с. 641.
Полуэктов Ю.М. Поляризационные свойства атомарного газа в когерентном состоянии // ФНТ. – 2011. - т. 37. - с. 1239.
Холмлид Л., Маныкин Э.А. Ридберговская материя – долгоживущее возбужденное состояние материи // ЖЭТФ. – 1997. - т. 111. - с. 1601.
Власов А.Д. Атом Шредингера // УФН. – 1993. - т. 163. - с. 97.
Питаевский Л.П. К вопросу об «атоме Шрёдингера» // УФН. – 1993. - т. 163. - с. 119.
Кондратьев В.Н. Структура атомов и молекул. – М.: Физматгиз, 1959.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).