Комп'ютерне моделювання SAR та теплового розподілу в середовищах з втратами на GSM частотах

  • Khitam Y. Elwasife Фізичний факультет, Науковий коледж, Ісламський університет, Газа, Палестинська територія https://orcid.org/0000-0002-5386-0114
Ключові слова: глобальна система мобільного випромінювання, FDTD, спинний мозок людини, SAR

Анотація

В останні роки установи посилили використання електромагнітного випромінювання у багатьох областях застосування. Це випромінювання реагує з людською тканиною і може призвести до шкідливого та згубного впливу на здоров'я людини. Так було розроблено теплову модель середовища з втратами (спинного мозку людського тіла) для розрахунку підвищення температури, що виникає у спинному мозку, через випромінювання від стільникових телефонів різної частоти. Оцінено природне виникнення тепла від метаболізму та щільність електроенергії, при поглинанні енергії електромагнітного поля. Було отримано питомий коефіцієнт поглинання електромагнітної енергії (SAR) методом кінцевої різниці у часовій області (FDTD) спинного мозку. Це техніка чисельного аналізу, що використовується для комп’ютерного моделювання електродинаміки. Питома швидкість поглинання , при опроміненні є надзвичайно важливим параметром при оцінці впливу на тканини спинного мозку. Розподіл тепла розраховувався за допомогою біоенергетичного рівняння, поєднаного з рівнянням Максвелла. Було використано одномірний метод кінцевих різниць у часовому домені, моделювання проходження електромагнітної хвилі через тканину спинного мозку яке виконано за допомогою комп’ютерної програми. Також для моделювання діелектричні властивості ймовірного середовища безпосередньо вводилися у програму. Результати показують, що електромагнітні поля проникають в живі тканини і швидко ослаблюються, і досягають нуля для великих інтервалах. Питома величина поглинання показує максимум на першій межі тканини і досягає меншого значення з підвищенням частоти. Величина поглинання та питома частота поглинання показують максимум на межі тканини, тож розроблена методика може бути використана для оцінки підвищення температури, пов'язаної з питомою швидкістю поглинання (SAR) для різних типів випромінювання. Крім того, відзначимо, що низькочастотні хвилі істотно впливають на біологічну тканину.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Посилання

M.J.M. Agustiño, J.M. Leiro, M.T.J. Mora, J.A. Rodriguez-Gonzalez, F.J.J. Barreiro, F.J. Ares-Pena and E. López-Martín, Biology open. 9, 831-838 (2012).

P.J. Dimbylow and S.M. Mann, Phys. in Medicine & Biology. 10, 1537 (1994).

M. Martinez-Burdalo, A. Martín, M. Anguiano and R. Villar, Phys. in Medicine & Biology. 45, 345 (2004).

R. Huber, J. Schuderer, T. Graf, K. Jütz, A.A. Borbély, N. Kuster and P. Achermann, Bioelectromagnetics. 24, 262 (2003).

Kh. Elwasife, Int. J. of Pure & Applied Sciences & Technology. 10, 44 (2012).

Kh. Elwasife, Rom. J. Biophys. 28, 1 (2018).

Опубліковано
2019-01-13
Цитовано
Як цитувати
Elwasife, K. Y. (2019). Комп’ютерне моделювання SAR та теплового розподілу в середовищах з втратами на GSM частотах. Східно-європейський фізичний журнал, (4), 106-110. https://doi.org/10.26565/2312-4334-2018-4-14