Дешифрування та картографування зміни положення берегової лінії південної частини острова Кунашир за космічними знімками дуже високої та надвисокої роздільної здатності
Анотація
Космічні знімки дуже високої та надвисокої роздільної здатності досить давно використовуються у різноманітних географічних дослідженнях. В нашій роботі проведено дешифрування зміни положення берегової лінії за різночасовими знімками з урахуванням впливу приливно-відливних коливань. Використані знімки з супутників серії KeyHole та супутника WorldView-2. Вплив приливів на відображення положення берегової лінії на знімках усувався за допомогою введення поправки на відхилення рівня води від середнього багаторічного. В результаті було складено карту, на якій виділено ділянки берега, що активно змінюються. Виявлено, що на досліджуваній території приріст берега становить близько 5 м на рік.
Завантаження
Посилання
2. Спутники QuickBird, WorldView-1, WorldView-2 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.WorldView.ru (дата звернення: 25.11.2015) – Назва з екрану.
3. Лоция Охотского моря. Книга №1406. Вып. 1. Южная часть моря. – М.: ГУНиО МО, 1984. – 57 с.
4. Кунаширский портал [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://esimo.oceanography.ru (дата звернення: 19.12.2015) – Назва з екрана.
5. Зенкович, В. П. Морской берег / В. П. Зенкович. – М. : Гостехиздат, 1952. – 74 с.
6. Tiepolt L., Schumacher W. Historische bis rezente Küstenveränderungen Raum Fischiand-Darẞ-Zingst-Hiddensee anhand von Karten, Luft- und Satellitenbildern // Die Küste, 1999. – No. 61. – S. 29-54.