Про журнал

 

Галузь та проблематика

Вiсник є фаховим виданням у галузi фiзико-математичних наук,
категорiя «Б» за спецiальностями 111 - Математика та 113 - Прикладна математика (Наказ МОН України № 1643 вiд 28.12.2019 р.). 

"Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Сер. Математика, прикладна математика та механіка" публікує наукові статті з усіх областей фундаментальної та прикладної математики, якщо вони відповідають стандартам суворої математичної презентації, мають високий науковий рівень і представляють інтерес для досить широкого кола математиків. Статті більш спеціалізованого характеру публікуються, якщо вони відповідають науковим інтересам членів редакційної ради.

Процес рецензування (експертної оцінки)

Всі статті проходять рецензування. Для кожної статті обирається один (або два) рецензент(а), які є фахівцями в конкретній області, що відповідає результатам досліджень. У разі необхідності переробки текста, автор отримує рецензію без зазначення призвища рецензента.

Одночасне подання одного й того ж рукопису в різні журнали не допускається.

Всі подані рукописи розглядаються як конфіденційні документи. Ми очікуємо, що наші редактори та рецензенти розглядатимуть рукописи як конфіденційні матеріали.

Рецензування допомагає редакторам у прийнятті рішень та коментарями для авторів з метою вдосконалення рукописів. Будь-яке твердження повинно мати відповідне посилання. Рецензент також повинен повідомити редакторів про будь-яку істотну подібність або перекриття між рукописом та іншими статтями.
Стандарти об'єктивності: Рецензування повинно проводитися об'єктивно. Особиста критика автора неприпустима. Рецензенти повинні чітко висловлювати свої погляди та підкріплювати аргументами. Рецензенти не повинні розглядати рукописи, в яких вони мають конфлікт інтересів, з будь-яким автором, компаніями або установами, пов'язаними з рукописом.

Рекомендації рецензента до редакції можуть бути ''прийняти'', ''незначна ревізія'', ''суттєва ревізія'' або ''відхилити''.

Ми також просимо рецензента оцінити рукопис за наступною 1-5 бальною шкалою: Відмінно: 5, Дуже добре: 4, Добре: 3, Середнє: 2, Погано: 1.

Ми просимо рецензента надіслати звіт одночасно у двох формах. Перша - анонімна (передається авторам та іншим учасникам редакційного процесу). Друга форма - відсканована рецензія з підписом, ім'ям та датою. Друга форма може включати частину "Конфіденційні коментарі до редактора", якщо це необхідно. Будь-які коментарі, якими ви не хочете поділитися з авторами, повинні бути лише в цій частині. Обидві форми розглядаються як конфіденційні документи.

Більше інформації -  COPE Ethical Guidelines for Peer Reviewers.

Ми вдячні за зусилля рецензентів та поради!

 

Політика відкритого доступу

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

 

Авторське право та ліцензія

Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:

1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. (Attribution-Noncommercial-No Derivative Works licence).

2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.

3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access ).

Авторство та інструменти ШІ

Авторам не слід вказувати технології, засновані на штучному інтелекті, такі як LLM, чат-боти або генератори зображень, у якості авторів або співавторів. Інструменти штучного інтелекту, які використовуються в дослідженнях або підготовці рукописів, мають бути зазначені в супровідному листі, розділах «Подяки» та «Методи». Автори несуть відповідальність за точність, уникнення плагіату та захист від упередженості, спричиненої штучним інтелектом. Редактори можуть відхилити рукописи через неналежне використання ШІ, а рецензенти повинні утримуватися від рецензій, створених ШІ, щоб зберегти конфіденційність.

Див.також: Позиція COPE щодо авторства та інструментів ШІ 

Зображення та інші мультимедіа, створені штучним інтелектом, не допускаються до публікації в нашому журналу без явного дозволу редакції. За умови оцінки на індивідуальній основі, винятки можуть бути розглянуті для змісту рукопису, безпосередньо пов'язаного зі штучним інтелектом або машинним навчанням.

 

Історія журналу

Видавець: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. 

Журнал індексується наступними базами даних та системами пошуку: The Vernadsky National Library of Ukraine Zentralblatt MATHCrossref, Google Scholar, Directory of Open Access Journals (DOAJ).

Більше інформації на vestnik-math.univer.kharkov.ua

Коротка інформація, щодо історії нашого журналу (2015, DOI: 10.26565/2221-5646-2015-81-05).