Передмова

  • Від редколегії Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

Abstract

Передмова

 

Професійний шлях вченого завжди пролягає не тільки через складне нагромадження фактичних даних, варіантів їх обробки та пояснення, а й через поле бою припущень та думок інших вчених, на перетині різноманітних наукових теорій. Шлях будь-якого вченого неможливий на самоті, поза наукової спільноти, поза прихильників та опонентів, без постійної наукової комунікації та нескінченої полеміки. Є вчені, яких взагалі неможливо уявити у ситуації спокійної та неемоційної наукової дискусії. Саме таким був професор Володимир Юхимович Некос. Там, де він з‘являвся, завжди виникали жаркі дебати, активна полеміка і повністю зникали пасивність та байдужість. Нерідко він відверто провокував співрозмовників та завжди «йшов на грозу», часто, будучи її поштовхом. І зовсім неважливим був статус тих, з ким доводилось дискутувати, тематика обговорення або формат засідання, найголовніше було дійти до істини, розбудивши активну думку та небайдужість.

Засідання вчених рад, захисти дисертацій, конференції, засідання науково-методичної комісії з екології МОН України, засідання ДАК України в яких приймав участь проф. В. Ю. Некос ніколи не проходили у формальних межах. І такий підхід не відштовхував колег, навпаки – коло друзів постійно зростало.

До цього ювілейного випуску «Людина та довкілля. Проблеми неоекології» увійшли наукові праці тих, хто тривалий час працював поряд з Володимиром Юхимовичем у різних галузях та сферах, тих, хто були його опонентами, його прихильниками, його друзями. Також до цього випуску включено окремі наукові статті, відібрані редколегією за підсумками ХVІ міжнародної науково-практичної конференції «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування: освіта – наука – виробництво – 2013».

Змінюються часи, наукові пріоритети, вимоги сучасності, але є окремі цінності які не піддаються плину часу, і, мабуть, серед них небайдужість та відповідальність за свою справу. Проф. Некос В. Ю. не вчив цьому, він сам був таким і ті, хто його знав, запам’ятали його таким назавжди.

Світлій пам’яті професора Некоса Володимира Юхимовича присвячується!

  

 

 

 

Володимир Юхимович Некос

 

Downloads

Download data is not yet available.
Published
2014-01-20
How to Cite
редколегії, В. (2014). Передмова. Man and Environment. Issues of Neoecology, (3-4), 3-5. Retrieved from https://periodicals.karazin.ua/humanenviron/article/view/988