Продовольча політика: реалізація продовольчих ініціатив від національного рівня до рівня територіальних громад Харківщини
Анотація
Стаття присвячена аналізу продовольчої політики в Харківської області. Крім того, в статті розглядаються окремі аспекти національної політики, що спрямована на запобігання продовольчої кризи в умовах війни. Побіжно автор розглядає основні проблеми та виклики, з якими стикається сільське господарство та продовольча сфера в умовах війни. В статті висвітлюються основні заходи, що спрямовані на забезпечення рівного доступу до продуктів харчування у воєнний час та кроки що здійснюються задля цього на різних рівнях: національному, регіональному та в окремих громадах Харківської області. Більш детально в статті розглядається роль місцевих органів влади та громадських ініціатив у вдосконаленні продовольчої політики, як таких що дозволяють не лише забезпечити продовольчу безпеку а й залучити внутрішньо переміщених осіб до економічної діяльності. Авторка констатує залежність перспектив продовольчої політики в Харківській області від багатьох факторів, окрім перебігу власне військового конфлікту. У статті зроблено висновок про особливе значення наступних факторів: зміцнення обороноздатності та безпеки сільськогосподарських об’єктів, транспортних маршрутів; підвищення ефективності та прозорості механізмів державного регулювання цін на продукти харчування, контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів, запобігання спекуляціям та зловживанням; розширення масштабів та різноманітності державної підтримки національним виробникам харчових продуктів; розвиток міжнародного співробітництва та інтеграції в європейський та світовий ринок; підтримка та розвиток громадських організацій, волонтерського руху, соціального підприємництва, місцевих ініціатив та проєктів, які сприяють забезпеченню продовольства та підтримки нужденним; підвищення рівня освіти, культури, свідомості та відповідальності населення щодо продовольчої безпеки.
Завантаження
Посилання
1. Ensuring food security in the conditions of martial law: what is provided by law? Retrieved from https://jurliga.ligazakon.net/news/210373_zabezpechennya-prodovolcho-bezpeki-v-umovakh-vonnogo-stanu-shcho-peredbacheno-zakonom [in Ukrainian].
2. Consumer price indices by region in 2022 (up to the previous month). Retrieved from https://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2006/ct/cn_rik/isc/isc_u/arh_iscR_m_u.htm [in Ukrainian].
3. Volume of production, productivity and harvested area of agricultural crops by their types as of December 1, 2021. Retrieved from https://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2021/sg/ovuzpsg/Arh_ovuzpsg_2021_u.html [in Ukrainian].
4. Review of war losses in the agriculture of Ukraine. Indirect damage assessment. June 8, 2022. Retrieved from https://kse.ua/wp-content/uploads/2022/06/Damages_report_issue1_ua-1.pdf [in Ukrainian].
5. Pasemko, G., Taran, O. (2023). State regulation of the agricultural sector during the war (on the example of Kharkiv region) Economy and society, (51). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2023-51-36 [in Ukrainian].
6. A typical local program of community self-sufficiency in food products. Retrieved from https://sadyperemohy.org/standard-local-program/ [in Ukrainian].
7. Trofimtseva, O. (2022). The war has shown the importance of the agricultural sector. How to reach new highs. Retrieved from https://interfax.com.ua/news/blog/839762.htm [in Ukrainian].
8. The government approved the plan to ensure food security under martial law (as of 05/03/2022). Government portal. Retrieved from https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zatverdiv-plan-iz-zabezpechennya-prodovolchoyi-bezpeki-v-umovah-voyennogo-stanu [in Ukrainian].