Життєва перспектива та індивідуальний досвід як аспекти проблематики життєвого шляху особистості

  • Оксана Володимирівна Павленко

Анотація

У статті здійснено теоретичний аналіз проблематики життєвого шляху особистості з точки зору іі основних аспектів та структури. Розглянено основні підходи до визначення сутності поняття «суб’єктивний життєвий шлях». Відокремлено такі структурні компоненти цього поняття, як «життєва перспектива» та «індивідуальний досвід». Розглянуто процесс формування узгодженої життєвої перспективи та її роль у становленні і розвитку особистості, як суб’єкта власної життєдіяльності.
Теоретично обгрунтовано необхідність дослідження індивідуального досвіду як чинника формування такої життєвої перспективи, яка б відкривала перед особистістю можливості саморозвитку та самореалізіції.
Ключові слова: суб’єктивний життєвий шлях, життєва перспектива, життєвий досвід, розвиток особистості, узгоджена життєва перспектива.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2015-04-22
Як цитувати
Павленко, О. (2015). Життєва перспектива та індивідуальний досвід як аспекти проблематики життєвого шляху особистості. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія Психологія, (1121). Retrieved із https://periodicals.karazin.ua/psychology/article/view/1738