MANAGEMENT OF PATIENTS WITH ACUTE LYMPHOBLASTIC LEUKEMIA
Анотація
У лекції представлені сучасні дані про гострий лімфобластний лейкоз як одне з найбільш поширених злоякісних захворювань дітей, молоді та літніх людей. Наведено дані про основні фактори ризику, причини, патогенез, клінічні прояви, а також основні підходи до діагностики та лікування цього захворювання та можливі прогнози для пацієнтів у різних клінічних ситуаціях.
Пацієнти з ALL зазвичай є імунокомпрометованими. Є 2 причини для цього: відсутність здорових WBCs і багато ліків, що використовуються для лікування ALL, можуть послабити імунну систему. Інші часто спостерігаються ускладнення включають панцитопенію, фебрильную нейтропенію, синдром лізису пухлини, токсичність, пов'язану з хіміотерапією, пов'язану з лікуванням алопецію, лейкостаз, ураження ока, хіміотерапію, пов'язану з невропатією, кровотечею внутрішньочерепний, легеневий, GI кровотеча), безпліддя. PROGNOSISCute лімфобластний лейкемія виліковна хвороба, і шанс лікування для конкретного пацієнта залежить від ряду прогностичних факторів (жінки, як правило, краще, ніж чоловіки; кавказька більш схильні до розвитку гострої лейкемії, ніж афроамериканці, азіати або латиноамериканці діти у віці від 1 до 10 років, швидше за все, розвивають ВІЛ і виліковуються від неї, випадки у пацієнтів старшого віку частіше виникають внаслідок хромосомних аномалій, тощо. 30 років, 30–60 років, і понад 60 років, показники повної ремісії становлять 90%, 81% і 52%, а загальна виживаність на 3 роки - 58%, 38% і 12% відповідно. Шість десятиліть тому виживаність покращилася з нуля до 85%, в основному через клінічні випробування нових хіміотерапевтичних засобів та поліпшення технології SCT. Ризик індивідуума залежить від різноманітних клінічних та біологічних факторів. Літній вік, підвищений показник WBC при презентації вище 100 × 109 / л, нездатність досягти повної ремісії протягом 4 тижнів лікування, несприятливі цитогенетичні та імунофенотичні аномалії. Кращі прогнози мають молодші пацієнти з WBC менше 30 × 109 / л, які реагують на лікування протягом 4 тижнів.
Завантаження
Авторське право (c) 2017 Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Медицина»
Цю роботу ліцензовано за Міжнародня ліцензія Creative Commons Attribution 4.0.
Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, серія Медицина має такі умови авторського права:
1. Автори зберігають авторські права та надають журналу право на першу публікацію разом із роботою, яка одночасно ліцензується згідно з ліцензією Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим ділитися роботою з визнанням авторства роботи та першої публікації в цьому журналі.
2. Автори можуть укладати окремі додаткові договірні угоди щодо неексклюзивного розповсюдження опублікованої журналом версії роботи з підтвердженням її початкової публікації в цьому журналі.
3. Авторам дозволяється та заохочується публікувати свої роботи в Інтернеті до та під час процесу подання, оскільки це може призвести до продуктивного обміну, а також до раннього та більшого цитування опублікованої роботи.