Оцінка напруженості імунітету проти кору у медичних працівників м. Харкова
Анотація
Мета. Визначити напруженості імунітету проти кору у медпрацівників м.Харкова для виявлення і вакцинації сприйнятливих осіб. Матеріали та методи. Досліджено методом ІФА рівні специфічних протикорових IgG в сироватці крові у медичних працівників. Результати. Виявлено, що найбільша кількість сприйнятливих до кору осіб відзначається у віковій групі від 18 до 27 років (9 % - не мають захисного рівня антитіл (АТ); у 7,7 % - сумнівний рівень захисту). У вікових групах від 28 до 37 років і від 38 до 47 років також виявлено досить велику кількість сприйнятливих до кору медпрацівників (6,9 % і 6,1 % - з відсутністю захисного рівня АТ і 6,9 % і 5,1 % - з сумнівним рівнем захисту, відповідно). Мінімальна кількість незахищених від кору медпрацівників визначалася в групі віком від 48 до 57 років (по 0,9 % негативних і сумнівних результатів), а серед медиків старше 57 років не було виявлено осіб з відсутністю захисних рівнів АТ до вірусу кору. Висновки. Обговорюються можливі причини переважання незахищених від кору медпрацівників в вікових групах від 18 до 47 років і відсутність незахищених в групі осіб старше 57 років. Медики є групою професійного ризику по захворюванню інфекціями (в тому числі - на кір). У статті аргументується відсутність необхідності вакцинації проти кору медичних працівників старше 57 років і рекомендується вакцинація представників інших вікових груп тільки після визначення напруженості протикорового імунітету, оскільки більше 90 % медпрацівників мають протективні рівні IgG.
Завантаження
Посилання
Caren, G. Solomon., Peter, M. Strebel., Walter, A. Orenstein. (2019). Measles. The new Еngland Journal of Medicine, 381(4), 349 – 357.
Samoilovich, E. O. (2014). Measles surveillance in Belarus: background for verification of infection elimination. Medical Journal, № 2, 94–99 [in Russian].
WHO: New measles surveillance data for 2019. [electronic resource]. Access to resourse: www.who.int/immunization/newsroom/measles-data-2019/en/
Chumachenko, T. O., Emets, M. A. (2013). Influence of measles vaccination on epidemic situation in the world and Ukraine. Preventive medicine, № 1–2 (20), 30 – 35 [in Ukrainian].
Lee, A., Clemmons, N., Patel, M., Gastanaduy, P. (2019). International importations of measles virus into the United States during the post-elimination era, 2001–2016. The Journal of Infectious Diseases, № 219, 1616-1623.
Zadorozhnaya, V. I., Golubovskaya, O. A. (2019). Measles in Ukraine: an Undeclared Epidemic. Clinical infectology and parasitology, № 2, volume 8, 150 – 157 [in Russian].
Health Center of the Ministry of Health of Ukraine. Effective data on measles incidence [electronic resource]. Access to resourse: https://phs.org.ua
Ministry of Health of Ukraine Order № 958 of 23.04.2019 "On Amendments to the Calendar of Preventive Vaccinations in Ukraine" [electronic resource]. Access to resourse: https://Zakon. Rada. Gov. ua/ go/ z 0442 – 19
Toptygina, A. P., Smerdova, M. A., Naumova, M. A., Vladimirova, N. P., Mamaeva, T. A. (2018). Influence of population immunity peculiarities on the structure of measles and rubella prevalence. Russian Journal of Infection and Immunity, № 3, vol. 8, 341–348 [in Russian].
Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, серія Медицина має такі умови авторського права:
1. Автори зберігають авторські права та надають журналу право на першу публікацію разом із роботою, яка одночасно ліцензується згідно з ліцензією Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим ділитися роботою з визнанням авторства роботи та першої публікації в цьому журналі.
2. Автори можуть укладати окремі додаткові договірні угоди щодо неексклюзивного розповсюдження опублікованої журналом версії роботи з підтвердженням її початкової публікації в цьому журналі.
3. Авторам дозволяється та заохочується публікувати свої роботи в Інтернеті до та під час процесу подання, оскільки це може призвести до продуктивного обміну, а також до раннього та більшого цитування опублікованої роботи.