ВНУТРІШНІЙ КОНТРОЛЬ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ БАНКІВСЬКИМИ РИЗИКАМИ
Анотація
Актуальність дослідження визначається необхідністю постійного вдосконалення процесу управління та контролю банківської діяльності. Мету статті автор визначає як дослідження головних проблем, що притаманні сучасній банківській діяльності з боку внутрішнього контролю, та запропонування заходів щодо покращення внутрішнього контролю задля мінімізації якомога більшої кількості ризиків у банках. Досягненню визначеної мети сприяло вирішення таких завдань, а саме: визначення та класифікування мети внутрішнього контролю; виявлення основних моментів, недотримання яких негативно впливатиме на ефективність усіх засобів з мінімізації ризиків; виявлення нових неконтрольованих ризиків у банківській діяльності, що виникають у зв’язку з сучасним розвитком багатьох галузей життєдіяльності; проведення аналізу аудиторських перевірок на предмет обсягів їх покриття та викладення змісту оцінки організації внутрішнього контролю. В статті розглядається сучасний стан банківської системи України, за результатами аналізу якого доведена необхідність внутрішнього контролю. Автор виділив негативні чинники, що впливають на ефективність засобів з мінімізації ризиків та можуть привести банк до критичного фінансового стану. У ході дослідження аргументовано, що фрагментарний підхід аудиторських перевірок недоцільно використовувати, бо процес внутрішнього контролю таким чином не досягає своєї мети, а саме: забезпечення належного рівня надійності і стійкості банку. Класифіковано цілі процесу внутрішнього контролю. Сформульовано нові неконтрольовані ризики, притаманні банківській діяльності. Викладено зміст оцінки організації внутрішнього контролю. Запропоновано загальні заходи щодо покращення внутрішнього контролю в банківській системі.
Завантаження
Посилання
2. Грюнинг Х. ван, Анализ банковских рисков. / Х. ван Грюнинг, С. Брайович Братанович пер. с англ. – М : Издательство «Весь мир», 2003. – 304 с.
3. Примостка Л. О. Моделювання ризику та прибутковості кредитного портфеля банку / Л. О. Примостка, В. І Козлов // Вісник КЕФ КНЕУ імені В. Гетьмана. – 2011.– № 1. – С.98 – 101.
4. Павлюк С. М. Кредитні ризики та управління ними / С. М. Павлюк. – Фінанси України. – 2012. – № 10. – С. 105–111.
5. Банківські операції : підручник / за ред. А. М. Мороза. – К. : КНЕУ, 2000. – 384 с.