Сучасні тенденції в банківській системі: застосування розумних контрактів у блокчейн середовищі
Анотація
У статті розглядаються сучасні тенденції банківської політики світу. З цією метою опрацьовано наступні ключові питання: аналіз еволюції становлення, конкретизація сутності та основ їх характеристик технології блокчейн; охарактеризування механізму роботи технології блокчейн, розкриття головної мети та особливостей застосування розумних контрактів у блокчейн середі; формулювання переваг та слабких сторін, що виникають у процесі роботи з розумними контрактами; аналіз перспективних напрямів застосування розумних контрактів у банківській системі.
У дослідженні відзначено, що в сучасних умовах широкого вжитку здобули розрахунки криптовалютою. Такі розрахунки відбуваються відносно нескладно: є гаманці, можна передавати гроші з одного гаманця на інший або на кілька відразу. Мережа побудована на принципах, що дозволяють обходитися без єдиного центру, але завдання вирішуються цілком класичні. Таким чином – це звичайна платіжна система, що складається з людей, грошей та переказів.
Під впливом невпинного розвитку технологій, була створена платіжна мережа, яка дозволяє писати програми, які б не тільки працювали з гаманцями, але й самі б брали з гаманців гроші та вирішували, кому скільки коштів відправити. Важливими умовами роботи розумних контрактів є прозорість, захищеність і універсальність для всіх користувачів.
Технологія блокчейн володіє потенційно великою значимістю для проведення різних операцій завдяки своїй надійності. Основна сфера її застосування – економіка. Стаття присвячена огляду технології, принципів роботи розумних контрактів і можливості їх застосування в різних сферах економіки.
Завантаження
Посилання
Antonopoulos A. M. Mastering Bitcoin: unlocking digital cryptocurrencies. – "O'Reilly Media, Inc.". – 2014. – 298 р.
Sammons E. Bitcoin Basics: 101 Questions and Answers. – Saragossa Press. – 2015. – 108 р.
Поппер Н. Цифровое золото: невероятная история Биткойна или о том, как идеалисты и бизнесмены изобретают деньги заново // М .: Диалектика. – 2016. – 337 с.
Форк А. Bitcoin // Більше, ніж гроші. - 2014. Молчанова Е., Солодковський Ю. Глобальна сервісна природа сучасних крипто-валют //Міжнародна економічна політика. – 2014. – №. 1. – С. 60–79.
Суханов Є. Е., Штанг К. С., Алешко Р. А. Технологія блокчейн: виклики, обмеження, варіанти вдосконалення // Синергія Наук. - 2017. – №. 14. – С. 540–546.
Пак В. С. Концепція впровадження електронних угод на основі технології блокчейн // Проблеми сучасної науки і освіти. – 2017. – №. 30. – С. 19–22.
Криптовалютний інформаційний портал [Електронний ресурс].URL: http://bits.media/
BitJournal.media [Електронний ресурс]. URL: https://bitjournal.media/22-07-2017/mart_kontrakty_v_sisteme_blockchain_i_ethereum/
Журнал ForkLog [Електронний ресурс]. URL:https://forklog.com/chto-takoe-smart-kontrakt/
Документальний фільм «Документальний фільм про біткоіни (Bitcoin) і що таке гроші?»: https://www.youtube.com/watch?v=NHgSn6U9m5g