- ISSN 2519-2310 (Online)
Про журнал
ПЕРЕВІРКА НА НАЯВНІСТЬ ПЛАГІАТУ
ДЕКЛАРАЦІЯ OPEN ACCESS ЖУРНАЛУ
ПЕРІОДИЧНІСТЬ ПУБЛІКАЦІЇ
Журнал виходить 1 раз в півроку.
ПОЛІТИКА ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ
Цей електронний журнал підтримує політику відкритого доступу до опублікованого контенту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля досягнення загального суспільного прогресу.
ІСТОРІЯ ЖУРНАЛУ
Журнал заснований у 2015 році (протокол засідання Вченої ради Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна №12 від 30 листопада 2015 року).
Засновник: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.
Профілюючий факультет: - Факультет комп’ютерних наук.
Кафедра - засновник: - Кафедра безпеки інформаційних систем і технологій (БІСТ).
Процес рецензування
1. Всі наукові статті, що надійшли до редакції журналу і відповідають його тематиці та вимогам, проходять через інститут рецензування.
2. Рецензування проводиться за принципами double-blind peer review (двостороннє «сліпе» рецензування – автор і рецензент не знають один про одного).
3. Стаття реєструється у редакції журналу із зазначенням дати отримання, назви, П.І.Б. автора (авторів), місця роботи.
4. Відповідальний секретар протягом 7 днів повідомляє авторів про одержання статті.
5. Головний редактор та його заступники визначають відповідність статті профілю журналу та вимогам до оформлення, що розміщені на сайті журналу (https://periodicals.karazin.ua/cscs) У разі невідповідності стаття до подальшого розгляду не допускається.
6. Відповідальний редактор направляє статтю на рецензування спеціалістам, що мають найбільш близьку до теми статті наукову спеціалізацію. Всі статті журналу рецензуються щонайменше двома рецензентами.
7. Термін рецензування триває від 4 до 8 тижнів із дня отримання.
8. Рецензент приймає рішення про доцільність публікації, про необхідність доопрацювання рукопису, або про недоцільність публікації.
9. Рецензенти повідомляються про те, що надіслані їм рукописи є приватною власністю авторів і відносяться до відомостей, що не підлягають розголошенню. Рецензентам забороняється робити копії статей для своїх потреб.
10. При необхідності доопрацювання стаття направляється автору з пропозицією врахувати зауваження рецензента. У випадку відхилення статті від публікації редакція направляє авторові мотивовану відмову.
11. Рукописи, допрацьовані автором, повторно направляються на рецензування того ж рецензента, який робив критичні зауваження, чи іншому на розсуд відповідального редактора.
12. Рукописи, автори яких не усунули конструктивні зауваження рецензента або аргументовано не спростовують їх, до публікації не приймаються.
13. Остаточне рішення про можливість і доцільність публікації приймається на засіданні редакційної колегії.
14. Згідно із положеннями про систему запобігання та виявлення академічного плагіату у наукових та навчальних роботах працівників і здобувачів вищої освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, перед поданням журналу на розгляд ученої ради факультету відповідальний редактор перевіряє прийняті до опублікування статті на відсутність академічного плагіату. Перевірка здійснюється за допомогою Антиплагіатної інтернет-системи Strikeplagiarism.com або Unicheck.com.
Оплата за публікацію
Оплата за подання матеріалів рукопису/статті відсутня. Оплата за оформлення та форматування матеріалів статті також відсутня.
Перевірка на наявність плагіату
Технічний редактор перевіряє текст подання на наявність плагіату за допомогою системи Unicheck.com
Ця система визначає частку запозиченого тексту за наступним показником: відсоток тексту, що визначає рівень запозичень, знайдених у певних джерелах, які складаються з фрагментів тексту, що містять щонайменше 8 слів підряд.
У разі, якщо за результатами перевірки відсоток запозиченого тексту перевищує 5 %, подання відхиляється.
ДЕКЛАРАЦІЯ OPEN ACCESS ЖУРНАЛУ
Декларація Open Access електронного журналу «КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ І КІБЕРБЕЗПЕКА» (далі CS&CS). Редакція видання дотримується політики «відкритого доступу» до опублікованих матеріалів.
Під «відкритим доступом» (відповідно до Будапештської ініціативи «Відкритий доступ») редакція журналу має на увазі наступне:
- вільний доступ, через публічний Інтернет, до всіх матеріалів, що публікуються в нашому журналі;
- право кожного користувача Інтернет читати, завантажувати, копіювати, поширювати, роздруковувати, шукати або робити посилання на повнотекстові статті;
- проводити пошук роботами-індексаторами, вводити їх як дані в програмне забезпечення або використовувати для інших законних цілей за відсутності будь-яких фінансових, правових і технічних перешкод (за винятком тих, які регулюють доступ до Інтернет).
Більш докладно про Будапештську ініціативу «Відкритий доступ» слід дивитися за посиланням: https://www.budapestopenaccessinitiative.org/boai-10-translations/.
ЄДИНИМ ОБМЕЖЕННЯМ на відтворення і поширення, а також ЄДИНОЮ УМОВОЮ копірайту (в цій області) є безумовне право автора контролювати цілісність своєї роботи, та обов'язкове посилання на його ім'я при використанні і цитуванні його роботи (як цілком, так і окремих фрагментів).
На сайті видання (http://periodicals.karazin.ua/cscs), а також в різних системах цитування та базах даних (ISSN, Index Copernicus, SJIF та ін.) у відкритому доступі розміщуються повні тексти наукових статей журналу «CS&CS», їх складові частини та відповідні метадані.
У всіх статтях журналу «CS&CS» для кожного з авторів вказуються: - поточне місце роботи і займана посада; - науковий ступінь та вчене звання; - поштова та електронна адреса. Це забезпечує можливість безпосереднього спілкування автора з фахівцями з різних країн. Кожній статті присвоюється DOI, а метадані котрі додаються, містять додаткову інформацію придатну для комп'ютерної обробки та інші ідентифікатори щодо розміщуваних матеріалів.
Більш детальна інформація про дотримання видавничої етики, норми рецензування матеріалів, принципи ліцензування, дотримання авторського і суміжних прав, якими слід керуватися, міститься у відповідних міжнародних стандартах, професійних кодексах і посібниках. Серед них - Міжнародні стандарти Комітету з етики публікацій (Committeе on Publication Ethics - COPE), Ліцензії Creative Commons, Будапештська ініціатива «Відкритий доступ», Керівництво для рецензентів видавництва Elsevier, Кодекс етики наукових публікацій та ін.