Публічне управління в Україні: рух з минулого у майбутнє

  • Вячеслав Дзюндзюк д.держ.упр., проф., професор кафедри політології та філософії ХарРІ НАДУ, м. Харків
Ключові слова: Україна, публічне управляння, державне будівництво, реформування

Анотація

Одним з найважливіших напрямів державотворення в Україні є докорінне реформування системи публічного управління. Але перед початком цього реформування необхідно визначити
сучасні риси цієї системи і ті виклики, на які вона повинна реагувати. Слід враховувати також, що реформування публічного управління в Україні відбувається під впливом двох дещо протилежних тенденцій: з одного боку, це необхідність проведення ліберальних реформ, які вивільняють соціальну енергію та ініціативу основних акторів суспільного розвитку, з іншого боку, це важливість збереження “сильної держави”, здатної реалізувати ці реформи для збереження громадського порядку та соціальної стабільності, особливо зараз в умовах російської агресії. У статті визначено основні етапи державотворення в Україні в період незалежності, починаючи з 1991 р., та реформування системи державного управління в контексті цих етапів.
Розглянуто сучасні виклики для державного управління в Україні, які впливають на процес його реформування. На його основі запропоновано можливі подальші напрями реформування та
вдосконалення державного управління в Україні. У висновках визначено контури нової парадигми адміністративної діяльності в Україні, адекватні загальним тенденціям розвитку.

Завантаження

Download data is not yet available.

Посилання

Vorotin, V.Ye. (2002). Makroekonomichne rehuliuvannia v umovakh hlobalnykh transformatsii. Kyiv: Vyd-vo UADU [in Ukrainian].

Gaman-Golutvina, O. (2007). Menyayushchayasya rol gosudarstva v kontekste reform gosudarstvennogo upravleniya: otechestvennyy i zarubezhnyy opyt. Polis, 4, 46–58 [in Russian].

Derzhavne upravlinnia v Ukraini: tsentralizatsiia i detsentralizatsiia. (1997). N.R. Nyzhnyk (Ed.). Kyiv: Vyd-vo UADU [in Ukrainian].

Dziundziuk, V.B. (2003). Efektyvnist diialnosti publichnykh orhanizatsii. Kharkiv: Vyd-vo “Mahistr” [in Ukrainian].

Informatsiino-analitychne zabezpechennia orhaniv mistsevoi vlady. (2007). V.M. Dreshpak (Ed.). Dnipropetrovsk: DRIDU NADU [in Ukrainian].

Kataklizmy-2012 obiishlysia svitu v $186 mlrd. URL: http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1472924 [in Ukrainian].

Lakhyzha, M.I. (2009). Modernizatsiia publichnoi administratsii: teoretychni ta praktychni aspekty. Poltava: RVV PUSKU [in Ukrainian].

Oliinyk, D.V. (2011). Efektyvna derzhava: sutnist, zmist, osoblyvosti. Aktualni problemy derzhavnoho upravlinnia, 2 (40), 60–68 [in Ukrainian].

Petrovskyi, P.M. (2014). Derzhavno-upravlinskyi naukovyi dyskurs yak chynnyk modernizatsii. Efektyvnist derzhavnoho upravlinnia, issue. 38, 13–20 [in Ukrainian].

Odintsova, H.S., Dziundziuk, V.B., Meltiukhova, N.M. et al. (2008). Teoriia ta istoriia publichnoho upravlinnia. Kyiv: Profesional [in Ukrainian].

Chyselnist naselennia. Dani Derzhavnoho komitetu statystyky. URL: http://www.ukrstat.gov.ua/ [in Ukrainian].

The 2012 Corruption Perceptions Index. Результати дослідження про рівень корупції у світі в 2018 р. URL: http://cpi.transparency.org/cpi2018/results/ [in Ukrainian].

Опубліковано
2019-07-04
Як цитувати
Дзюндзюк , В. (2019). Публічне управління в Україні: рух з минулого у майбутнє. Актуальні проблеми державного управління, (1(55), 8-18. https://doi.org/10.34213/ap.19.01.01
Розділ
Теорія та історія державного управління