ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО ПІДХОДУ ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ (В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ)

Ключові слова: державна політика; аналіз політики; державне управління; реформа; модернізація; парламент; уряд

Анотація

У статті досліджено актуальні питання вибору оптимального підходу до вирішення проблем реалізації державної політики. Аргументовано, що особливого значення набувають ці питання в умовах реалізації реформи державного управління. Дано визначення аналізу вигід і витрат як методу оцінки рішень на рівні політики, що виражає в грошовому вимірі цінність політичних результатів стосовно усіх членів суспільства. Доведено, що аналіз вигід і витрат застосовується на сьогодні при підготовці політичних рішень, програм, проєктів, нормативно-правових актів, а також реалізації інших заходів щодо реалізації державної політики. Всебічно проаналізовано питання причин виникнення та історичної еволюції інструментів вибору оптимального підходу до вирішення проблем реалізації державної політики як в Україні, так і в інших зарубіжних країнах. Обґрунтовано, що система моніторингу та аналізу впливу державної політики повинна мати зворотний зв’язок з питаннями щодо поліпшення реалізації, нагляду та реформування законодавства. Ураховуючи вищевикладене, зазначено, що суб’єкти законодавчої ініціативи мають включати до нових законопроєктів положення, які визначають процедури зворотного зв’язку. На основі проведеного дослідження вироблено практичні рекомендації щодо упровадження нових інструментів реалізації державної політики у діяльність органів державної влади, зокрема в умовах реалізації реформи державного управління.

Завантаження

Download data is not yet available.

Біографія автора

Наталія Щербак , Інститут законодавства Верховної Ради України, м. Київ

к.держ.упр., головний науковий співробітник,
 Інститут законодавства Верховної Ради України,

м. Київ

Посилання

Goshovska, V., Myronenko, P., Bosak, O. (2010). Analiz derjanoi polityky ta priyniattia upravlinskikh rishen. Kyiv: NADU [in Ukrainian].

Gurne, B. (1993) Derjavne upravlinnia. Kyiv: Osnovy [in Ukrainian].

Kilievych, O., Tertychka, V. (2009) Derjavna politika: analiz ta mekhanizmy vprovadjennia. Кyiv: NADU, 2009 [in Ukrainian].

Derjavne upravlinnia: slovnyk-dovidnyk. (2002). V. Bakumenko (Ed.). Кyiv: UADU

[in Ukrainian].

Pro derjavnu slujbu: Zakon Ukrainy vid 10.12.2015 r. № 889-VIII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/889-19.

Deiaki pytannia reformuvannia derjavnogo upravlinnia Ukrainy: rozporiadjennia Kabinetu Ministriv Ukrainy vid 24.06.2016 r. № 474-r. URL: http://euinfocenter.rada.gov.ua/uploads/documents/28993.pdf.

Guide to Policy Analysis. (2018). Turin, European Training Foundation.

Kingdon, John W. (1995). Agenda Setting in Public Policy. Toronto: Prentice Hall, 105–113.

Nakamura, R.T. (1987). The Textbook Policy Process and Implementation Research. Policy Studies Review, Vol. 7, 142–154.

Опубліковано
2021-01-15
Як цитувати
Щербак , Н. (2021). ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО ПІДХОДУ ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ (В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ). Актуальні проблеми державного управління, 2(58). https://doi.org/10.34213/ap.20.02.08
Розділ
Механізми державного управління