Вплив культурного капіталу сім'ї на формування уявлень студентства щодо чинників життєвого успіху
Анотація
У статті здійснено аналіз дефініцій поняття «життєвий успіх», представлених в сучасному соціогуманітарному знанні. Розглянуто концепт культурного капіталу в інтерпретації П. Бурдьє. На основі даних соціологічного дослідження, проведеного за участю авторів серед українських і польських студентів у 2015 році, проаналізовано уявлення студентської молоді про фактори, що сприяють досягненню життєвого успіху. Виявлено вплив культурного капіталу сім'ї на формування таких уявлень в студентському середовищі. Доведено, що на уявлення студентської молоді про фактори життєвого успіху помітний вплив робить така складова культурного капіталу сім'ї, як освіта батьків. Зроблено висновок про те, що українським студентам в більшій мірі властива така стратегія життєвого успіху, як стратегія інфантилізму, на відміну від польських студентів, які переважно орієнтовані на так звану, суб'єктну стратегію, тобто розрахунок на власні сили в досягненні життєвого успіху.
Завантаження
Посилання
Бурдьє П. Форми капітала / П. Бурдьє // Економічна соціологія, 2002. – С. 60–74.
Бурдье П. Начала. Choses dites: пер. с фр. Шматко Н. А. / Pierre Bourdieu. Choses dites. Paris, Minuit, 1987. – M.: Socio-Logos, 1994. — 288 с.
Голіков О.С. Концептуалізація культурного капіталу в сучасній соціології / Олександр Сергійович Голіков // Методологія, теорія та практика соціологічного аналізу сучасного суспільства: Збірник наукових праць. – Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2008. – С. 51-58.
Сокурянская Л. Г. Студенчество на пути к другому обществу: ценностный дискурс перехода: монография / Л. Г. Сокурянская – Х: ХНУ имени В. Н. Каразина, 2006. – 576 с.