Компоненти психологічної готовності дітей-сиріт до переходу в різні форми життєвлаштування

  • Світлана Борисівна Сафонова Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ. https://orcid.org/0000-0002-3107-9490
Ключові слова: діти молодшого шкільного віку, підлітки, готовність, компоненти

Анотація

В статті проаналізовано визначення компонентів психологічної готовності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до переходу в різні форми життєвлаштування: когнітивний, мотиваційний, емоційний. Встановлено, що більша частина дітей молодшого шкільного віку та підлітків знають про форми влаштування. Мотивом до переходу в нову сім’ю став негативний минулий життєвий досвід, оскільки біологічні батьки вели асоціальний спосіб життя; позитивний досвід в біологічній сім’ї та центрі соціально-психологічної реабілітації. З’ясовано, що у дітей молодшого шкільного віку позитивні емоції переважають над негативними, у підлітків навпаки негативні над позитивними. Оскільки, діти молодшого віку хочуть щоб нові батьки про них піклувались, допомагали та любили. Підлітки навпаки звикли до асоціального способу життя і нічого не хочуть змінювати в своєму житті.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Бевз Г. М. Прийомна сім’я: соціально-психологічні виміри. Монографія. – К.: Видавничий Дім «Слово», 2010. – 352 с.

Бевз Г. М. Посібник для соціальних працівників щодо підготовки та соціального супроводу прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу: У 2-х кн. – К.: Держсоцслужба, 2006. – Кн. 2. –180с.

Райкус Дж., Хьюз Р. Социально-психологическая помощь семьям и детям групп риска: Практическое пособие: В 4 т. Т. ІІ. Планирование и семейно-ориентированная социальная работа. –СПб.: Питер, 2009. – 256 с.

Комарова Н. М. Питання формування ефективності родинних форм влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування / Н. М. Комарова, Л. М. Мельничук, І. В. Пєша. К.: Державний ін.-т проблем сім’ї та молоді, 2004. – Кн. 2 . – 128с.

Ослон В.Н. Жизнеустройство детей-сирот: Профессиональноя замещающая семья – М.: Генезис, 2006. – 368 с.
Опубліковано
2018-02-20
Як цитувати
Сафонова, С. (2018). Компоненти психологічної готовності дітей-сиріт до переходу в різні форми життєвлаштування. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія Психологія, (63), 35-38. Retrieved із https://periodicals.karazin.ua/psychology/article/view/10244