Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні

  • Ivan Posokhov Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна https://orcid.org/0000-0001-8638-5148
  • Anastasia Sahaydachna Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Ключові слова: екологічний туризм, еко-готелі, навколишнє середовище, природно-заповідні території, сталий розвиток туризму, туристична діяльність

Анотація

На сучасному етапі розвитку туризму в світі, одним із пріоритетних напрямків сталого розвитку територій став екологічний туризм. Розвиток екологічного туризму в Україні на початковому етапі, але завдяки існуючій природно-рекреаційним ресурсам країни, цей вид туризму має усі шанси стати одним з основних видів подорожей та створити усі умови покращення соціально-економічного становища населення. Предметом дослідження в статті є перспективи розвитку екологічного туризму в Україні на основі існуючої ресурсної бази. Мета полягає вобґрунтуванні стану розвитку екологічного туризму в Україні та його перспектив. Завдання: розбір поняття «екологічний туризм», аналіз сучасного стану розвитку екологічного туризму в Україні, розгляд нормативно-правового регулювання та визначення перспектив розвитку екологічного туризму. В статті використовуються загальнонаукові методи дослідження: аналіз – для дослідження окремих складових екологічного туризму; синтез – для об’єднання окремих фактів; статистичний метод – для обробки статистичної інформації та для якісної оцінки даних; метод індукції та дедукції – допомагає зробити висновки на основі існуючих фактів; системний підхід – для цілісного дослідження перспектив екологічного туризму відносно зовнішніх факторів впливу. Отримано такі результати: на основі проведеного аналізу було досліджено теоретичні аспекти поняття «екологічний туризм», виявлені необхідні ресурси на сучасному етапі розвитку екологічного туризму в країні та визначені головні перспективи. Висновки: обґрунтовані перспективи розвитку екологічного туризму відображають позитивний ефект від екотуристичної діяльності в Україні, що свідчить про важливість його організації та розвиток на внутрішньому туристичному ринку країни.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Vyshnevsjkyj, V. I. (2015). Ekologhichnyj turyzm: navchaljnyj posibnyk. Kyjiv: Interpres LTD.

Vorobjova, O. A. (2012). Ekologhichnyj turyzm jak chynnyk stalogho rozvytku pryrodno-zapovidnykh terytorij.Kyjiv: Ekologhichni nauky.

Dmytruk, O. Ju. (2004). Ekologhichnyj turyzm: Suchasni koncepciji menedzhmentu i marketynghu. Kyjiv: Aljterpres.

Sorokina, Gh. O. (2013). Ekologhichnyj turyzm: navchaljnyj posibnyk. Lughansjk: Vyd-vo DZ «LNU im. Tarasa Shevchenko».

Bochkareva, T. V. (2010). Ekoturizm: analiz sushchestvuyushchego mezhdunarodnogo opyta. Vzyato z http://tourlib.net/statti_tourism/bochkareva.htm.

Mizhnarodna proghrama «Blue Flag». (2018). Mizhnarodna proghrama «Blue Flag». Vzjato z http://www.blueflag.global.

Mizhnarodna proghrama «Green Key». (2018). Mizhnarodna proghrama «Green Key». Vzjato z http://www.greenkey.global.

Derzhavne aghentstvo lisovykh resursiv. (2018). Derzhavne aghentstvo lisovykh resursiv. Vzjato z http://dklg.kmu.gov.ua.

Derzhavna sluzhba statystyky Ukrajiny. (2018). Derzhavna sluzhba statystyky Ukrajiny. Vzjato z http://www.ukrstat.gov.ua.

Ministerstvo ekologhiji ta pryrodnykh resursiv Ukrajiny. (2018). Ministerstvo ekologhiji ta pryrodnykh resursiv Ukrajiny. Vzjato z http://www.menr.gov.ua.

Orghanizacija Ob'jednanykh Nacij v Ukrajini. (2018). OON v Ukrajini. Vzjato z http://www.un.org.ua/ua/oon-v-ukraini.

Pryrodno-zapovidnyj fond Ukrajiny. (2018). Pryrodno-zapovidnyj fond Ukrajiny. Vzjato z http://pzf.menr.gov.ua.

Chervona knygha Ukrajiny. (2018). Chervona knygha Ukrajiny. Vzjato z https://redbook-ua.org.

Centr ekologhichnoji sertyfikaciji ta markuvannja. (2018). Centr ekologhichnoji sertyfikaciji ta markuvannja. Vzjato z http://www.ecolabel.org.ua/pro-nas/politka-i-tsili.

Опубліковано
2019-10-07
Цитовано
0 статей