ВИКОРИСТАННЯ СПЕЦИФІЧНОГО ТИПУ ТРАНСПОРТНОЇ ЗАДАЧІ ДЛЯ АНАЛІЗУ ЛОГІСТИЧНИХ ПРОБЛЕМ В УКРАЇН
Анотація
Дана стаття присвячена одній з найважливіших проблем діяльності будь-якого торгового підприємства, а саме транспортним проблемам. Вже давно відомі і широко застосовуються для вирішення завдань такого роду класичні транспортні задачі. Проте застосування класичних задач обмежене на практиці в тій чи іншій ситуації, що може бути пов’язано з діяльністю конкретного підприємства, політичною ситуацією в країні і т. д. Таким чином, в пропонованій статті розглянуті основні проблеми транспортування вантажу по території України на сучасному етапі. Виявлено та проаналізовано основні причини, за якими застосування класичної транспортної задачі є неприйнятним для пошуку оптимального плану перевезень. На підставі цих причин розглянуті принципи побудови транспортних задач специфічного типу, а саме транспортних задач із заборонами і транспортних задач з обмеженнями. Саме застосування подібних методів дозволяє вирішити проблему обмеженості ресурсів або відсутності допустимих маршрутів залежно від обраної специфікації завдання. З цією метою було запропоновано побудувати нову транспортну задачу, яка одночасно враховує обмеження на поставку і заборонені маршрути, чого не враховували попередні задачі. Таким чином, головною перевагою нової моделі є ефективність її застосування в сучасних умовах на території України. З огляду на умови можливості розв’язання і оптимальності транспортних задач із заборонами і транспортних задач з обмеженнями, для даної задачі також були запропоновані ці умови й інтерпретовані з економічної точки зору. Отримано чисельні рішення для реальних задач, які зустрілися при мінімізації транспортних витрат торгового підприємства «Барко».
Завантаження
Посилання
2. Сеславин А. И. Оптимизация и математические методы принятия решений / А. И. Сеславин, Е. А. Сеславина. – М. : МИИТ, 2011. – 152 с.
3. Кривопалов В. Ю. Обобщённый метод потенциалов для решения транспортной задачи с промежуточными пунктами / В. Ю. Кривопалов // Сборник Х конференции «Наука. Творчество». – Самара-Москва, 2014. – Т.1 С. 23–29.
4. Афанасьев М.Ю. Исследование операций в экономике: модели, задачи, решения : учеб. пособие / М. Ю. Афанасьев. Б. П. Суворов. – М. : ИНФРА-М, 2003. – 444 с. – (Серия «Высшее образование»).
5. Костевич Л. С. Математическое программирование: Информ. технологии оптимальных решений : учебное пособие / Л. С. Костевич. – Мн. : Новое знание, 2003. – 424c.