Розробка нової освітньої політики як найважливіша умова модернізації сучасної освіти
Анотація
У статті розглядаються шляхи розробки інноваційної освітньої політики як на державному рівні, так і в межах окремого навчального закладу. Визначаються причини, які вимагають негайного вирішення пов’язаних з цим завдань, формулюються базові принципи і конкретні напрями діяльності на окремих напрямках цього процесу. Обґрунтовується висновок про те, що освітня політика на будь-якому рівні повинна бути спрямована на завдання випереджуючого, а не наздоганяючого, тим більше копіюючого чужий досвід розвитку. Підкреслюється, що, розробляючи інноваційну освітню політику на кожний наступний стратегічний етап, необхідно враховувати і власні реальні можливості, і свій попередній досвід з його досягненнями і прорахунками, і досвід інших навчальних закладів та національних освітніх систем. Однак, у першу чергу, треба мати досить вагомий набір нових ідей та оригінальних підходів, здатних не лише істотно підняти рівень навчального процесу та науково-дослідницької діяльності, але й здійснити справжній прорив у справі реалізації нових завдань інституту освіти. При цьому необхідно враховувати, що вдосконалення інноваційної освітньої політики можливо лише за умов включення в цей процес якомога більше досвідчених науково-педагогічних працівників та управлінців, а також зацікавлених студентів і навіть стейкхолдерів. Сформувати у цих людей нове мислення, об’єднати їх і спрямувати на досягнення поставленої мети – це одне з головних завдань перспективної освітньої політики.
Завантаження
Посилання
Терлоу К. Образование в перспективе / К. Терлоу // Первое сентября, газ. – 2012 – 24 ноября. – С. 1-2.
Лызь Н. А. Риски педагогических инноваций в высшем образовании / Н. А. Лызь, А. Е. Лызь // Высшее образование в России. – 2014. – № 7. – С. 51-53.
О высшем образовании: Закон Украины, принятый Верховной Радой 1 июля 2014 года. – Киев : Вища школа, 2014. – 24 с.
Хоружий Г. М. Інноваційність як принцип діяльності вищої школи. / Г. М. Хоружий // Вища школа. – 2010. – № 11. – С. 14-25.
Лазарев В. С. Проектная деятельность в школе: неиспользуемые возможности / В. С. Лазарев // Вопросы образования. – 2015. – № 3. – С. 292-302.
Проблемно-ориентированное планирование как определяющий элемент системы управления в вузе / Составители: В. И. Астахова, Е. В. Астахова. – Харьков : Изд-во НУА, 2015. – 351 с.