Мережа: колонізація цифрового світу
Анотація
У статті підкреслюється, що сьогодні ми маємо справу з принципово новим баченням світу. Наукова інтерпретація не встигає за динамічним розвитком практичних рішень, що спираються на ІКT, відчувається дефіцит конкретних концепцій (соціологічних, філософських), що пояснюють статус віртуальної реальності. Тому важливим є розгляд теоретичних проблем науки про мережі, яка є наукою міжгалузевою, генетично і функціонально пов'язаною з низкою природничих, точних, соціогуманітарних наук, серед яких фізика статики, теорія графів, алгебра матриць, теорія хаосу, кібернетика, теорія комунікації, біологія, медицина, соціологія, економіка. Відзначається, що перед цією наукою постають серйозні завдання з інтерпретації сучасного світу, оскільки ми маємо справу з усвідомленням безпорадності класичної науки, не здатної дати задовільні відповіді на багато важливих питань. Підкреслюється, що у змінах, викликаних сучасним етапом інформаційної революції, все більш важливу роль відіграє наука і техніка. Причому техніка (особливо зараз, в епоху комп'ютеризації), полегшуючи життя людини, також є джерелом створення нової реальності, яка вперше в історії існує сьогодні поза людиною. У цих умовах інформація «вписується» в нематеріальну сферу, набуває характерних рис альтернативної реальності, що володіє власними законами і принципами функціонування. Автор вважає, що одним з головних чинників змін і розвитку сучасного світу стає інформаціонізм, і пропонує характеристику цього явища.
Завантаження
Посилання
PawłowskiA.Wirtualizacja – historia i próba rekonstrukcji pojęcia, [w:] L.W.Zacher (red.) Wirtualizacja. Problemy, wyzwania, skutki, Warszawa: Wyd. Poltext, 2013. S. 11-24.
Levy P., Drugi potop, [w:] M. Hopfinger (red.) Nowe media w komunikacji społecznej w XX wieku, Antologia, Warszawa: Oficyna Naukowa,2005. S. 373-390.
Partycki S. Życie społeczne w krainie liczb, Lublin: Wydawnictwo KUL, 2016. 208 S