ВПЛИВ «ЦВЄТНОСТЕЙ» ПВАНТО НА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ ПОКАЗНИКИ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ

  • А. В. Мельникова
  • М. С. Гончаренко
  • С. Н. Родюшкина
  • Г. В. Архипова
Ключові слова: Цвєтності, свідомість, апарат КСД, психофізіологічні показники

Анотація

У цій статті розкриваються шляхи розвитку свідомості суспільства й окремої особистості на основі 

творів мистецтва. Надається коротка характеристика впливу кольору і світла на організм та свідомість людини. Відзначається значимість для розвитку свідомості людини художніх творів ПВАНТО – його Цвєтностей і заповідей, представлених в книзі Святослава ЛОБ «Передостанній Пророк». Для дослідження впливу Цвєтностей і заповідей на психофізіологічні показники людини була обрана Цвєтность «Всесвіт». У якості технічного засобу використовувався комплекс спектрально-динамічний – апарат КСД. З бази даних КСД було обрано такі спектрально-динамічні характеристики: ритми мозку; нейромедіатори; півкулі мозку та психологічні чинники. В результаті дослідження було встановлено, що споглядання Цвєтності «Всесвіт» не викликало негативних емоцій у досліджуваних. Сприяло заспокоєнню, розслабленню та гармонізації емоційного стану учасників експерименту. Розподіл активності ритмів мозку і збільшення активності тета-ритмів говорить про те, що досліджувані відчували піднесені духовні почуття, стан поглибленого занурення до свого внутрішнього світу. Внутрішня робота свідомості проявилася також в поведінці досліджуваних – вони стали спокійнішими, що підтверджується зменшенням активності адреналіну і програми стресу. Проведені дослідження дають можливість стверджувати, що споглядання Цвєтностей ПВАНТО може пробуджувати енергії добра й творення, розвивати свідомість людини.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Демидов В. Е. Как мы видим то, что видим / В. Е. Демидов. – 2-изд., перераб. и доп. – М. : Знание, 1987. – 240 с.

Китаев-Смык Л. А. Психология стресса / Л. А. Китаев-Смык. – М. : Наука, 1983. – 368 с.

Лоб С. Предпоследний Пророк / Святослав Лоб. – Днепропетровск : АРТ-ПРЕСС, 2016. – 176 с.

Ростовцев В. Н. Спектрально-динамическая медицина / В. Н. Ростовцев // Военная медицина. – 2006. – № 1. – С. 108–111.

Уолтер Г. Живой мозг / Г. Уолтер. – М. : Мир, 1966. – 300 с.

Федоткин И. М. Физико-математическое обоснование диагностических и лечебных возможностей аппарата КСД / И. М. Федоткин, В. В. Дяченко, М. С. Гончаренко, А. В. Дяченко // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. – № 1043. – Серія: «Валеологія: сучасність і майбутнє». – Випуск 15. – Харьков, 2013. – С. 103–109.
Опубліковано
2017-04-28
Як цитувати
Мельникова, А., Гончаренко, М., Родюшкина, С., & Архипова, Г. (2017). ВПЛИВ «ЦВЄТНОСТЕЙ» ПВАНТО НА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ ПОКАЗНИКИ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Валеологія: сучасність і майбутнє», 21, 92-98. Retrieved із https://periodicals.karazin.ua/valeology/article/view/8529

Найбільш популярні статті цього автора (авторів)