Правда, варта, щоб за неї померти: парезія в романі Лорен Олівер “Поки я не впала”

  • Марія Олександрівна Федосова ДП «Конструкторське бюро “Південне” ім. М. К. Янгеля» https://orcid.org/0000-0002-3336-2740
Ключові слова: відвертість, сміливість, веридикція, Мішель Фуко, турбота, булінг, соціальні зв'язки

Анотація

Ідеологія пост-правди, здається, ставить під сумнів можливість достовірності в сучасному суспільстві, однак, сама ідея правди залишається потужною. У статті ми використовуємо поняття парезії, або способу казання неприємної правди без обману і приховування, щоб проаналізувати, як дискурс правди представлений в сучасній літературі. Уникаючи політичних аспектів, ми обмежуємо наше дослідження міжособистісним рівнем парезії, що формує індивідуумів як моральних суб’єктів і належить до сфери етосу. Для аналізу ми обрали роман Лорен Олівер “Поки я не впала”, який нагадує сповідь, що залучає героїв і читачів до практики правдо-казання. Застосовуючи теорію Мішеля Фуко, ми вивчаємо, як протагоністка бере участь у парезичній грі і як правда трансформує її після того, як вона завершує стадії пошуку правди, випробування особистості і турботи про себе й інших. Ми стверджуємо, що в романі правдо-казання пов’язане з проблемами булінгу в школі, соціальної роздільності й суїциду. Через риторичний підхід до наративу ми показуємо, як нарація відображає психологічні й моральні зміни протагоністки, і досліджуємо, як наративні судження розкривають етичні цінності автора і читачів. Ми аналізуємо, як у романі зображено проблему насилля, демонструючи, що її джерело знаходиться в межах родини і школи, де жорстока поведінка неповнолітніх викликана нездатністю дорослих створити здорове середовище для дітей. Особи, позбавлені емоційної підтримки і наставництва, схильні спрямовувати свою лють і розчарування на інших, щоб знизити внутрішнє напруження. Лорен Олівер показує дієвість парезичної практики у відновленні соціальних зв'язків між співрозмовниками і зменшенні агресивної поведінки. Ми робимо висновок, що роман утверджує правду як найвищу етичну цінність, що включає розвиток справжньої особистості, ведення правдивого життя відповідно до принципів і наявність сміливості, щоб протистояти хибним поглядам інших.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Марія Олександрівна Федосова, ДП «Конструкторське бюро “Південне” ім. М. К. Янгеля»

кандидат філологічних наук, перекладач

Посилання

Barnes D. H. (2010). The truth about suicide. New York: Facts On File. 160 p.

Before I Fall by Lauren Oliver. (n. d.) Community reviews. Retrieved from https://www.goodreads.com/book/show/6482837-before-i-fall (access date: 10.02.2020)

Before I Fall by Lauren Oliver. (n. d.) Customer reviews. Retrieved from https://www.amazon.com/Before-I-Fall-Lauren-Oliver/product-reviews/006172680X (access date: 10.02.2020)

Bogart D. (n. d.). Before I Fall by Lauren Oliver. Book review. Retrieved from https://www.commonsensemedia.org/book-reviews/before-i-fall (access date: 10.02.2020)

Engels K. S. (2019, December) Ethical invention in Sartre and Foucault: courage, freedom, transformation. Foucault Studies. No. 27. Pp. 96-116.

Fighting for girls: new perspectives on gender and violence. (2010). Ed. by M. Chesney-Lind and N. Jones. Albany: State University of New York Press. 276 p.

Foucault M. (2011). The courage of the truth (The government of the self and others II) / ed. by F. Gros; translated by G. Burchell. Houndmills, Basingstoke, Hampshire: Palgrave Macmillan. 380 p.

Kurst-Swanger K., Petcosky J. L. (2003). Violence in the home: multidisciplinary perspectives. New York : Oxford University Press. 336 p.

Lorenzini D. (2016, June). From counter-conduct to critical attitude: Michel Foucault and the art of not being governed quite so much. Foucault Studies. No. 21. Pp. 7-21.

Miller S. L. (2005). Victims as offenders. The paradox of women’s violence in relationships. New Brunswick, New Jersey, and London: Rutgers University Press. 190 p.

Mills S. (2003). Michel Foucault (Routledge Critical Thinkers). London: Routledge. 163 p.

Oliver L. (2010). Before I Fail. New York: HarperCollins. Retrieved from https://www.readingsanctuary.com/before-i-fall-pdf/ (access date: 13.11.2019)

The Cambridge companion to narrative. (2007). Ed. by D. Herman. New York: Cambridge University Press. 324 p.

Опубліковано
2020-04-17
Як цитувати
Федосова, М. (2020). Правда, варта, щоб за неї померти: парезія в романі Лорен Олівер “Поки я не впала”. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Філологія», (84), 34-41. https://doi.org/10.26565/2227-1864-2020-84-05