ВПЛИВ КОМП’ЮТЕРА НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

А. М. Варавін, О. В. Рибалка, Н. І. Ушакова

Анотація


Все більше людей проводить багато часу за комп’ютером. Комп’ютер став річчю звичайною в побуті, але люди забувають про шкідливий вплив, який чинить комп’ютер на здоров’я. У наш час комп’ютери так глибоко проникли до всіх сфер нашого життя, що життя без цієї розумної машини складно собі уявити. Вперше про шкідливий вплив комп’ютерів на здоров’я людини заговорили майже відразу одночасно з їх появою. У статті розглядаються складові проблеми комп’ютеризації, специфіка впливу комп’ютера на людину. Виявлено основні нездужання, пов’язані з працею на комп’ютері, причини захворювань, нездужань, алергічних реакцій, та їх наслідки. На основі аналізу літератури проведено дослідження, яке показує, як збільшується число захворювань і нездужань в залежності від «стажу» користування комп’ютером, віком людини і тривалістю роботи.


Ключові слова


здоров’я; комп’ютер; валеолог; профілактика; лікування; здоровий спосіб життя

Повний текст:

PDF

Посилання


Демирчоглян Г. Г. Компьютер и здоровье / Г. Г. Демирчоглян. – М. : Издательство Лукоморье, Темп МБ, Новый Центр, 1997. – 256 с.

Степанова М. Как обеспечить безопасное общение с компьютером / М. Степанова // Народное образование. – 2003. – № 2. – С. 145–151.

Морозов А. А. Экология человека, компьютерные технологии и безопасность оператора / А. А. Морозов. – Вестник экологического образования в России. – 2003. – № 1. – С. 13–17.

Жураковская А. Л. Влияние компьютерных технологий на здоровье пользователя / А. Л. Жураковская. – Вестник Оренбургского государственного университета. – 2002. – № 2. – С. 169–173.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.