ДВУПОЛУШАРНИЙ» ПІДХІД ЯК ЕФЕКТИВНИЙ МЕТОД НАВЧАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛУШАРИЙ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

  • Я. Н. Метиль
  • Л. М. Черноватый
Ключові слова: освіта, «двопівкульний» підхід, здоров’я людини, ефективне навчання

Анотація

У статті визначено актуальність впровадження «двопівкульного» навчання до сучасного освітнього процесу. Обґрунтовано значущість цього підходу для учнів. Проаналізовано розробки деяких авторів, спрямованих на розвиток знань, умінь і навичок за допомогою використання в ході навчання «двопівкульного» методу. Існуюча система освіти спрямована лише на одну півкулю мозку – ліву. А права є факультативною на протязі навчання. З огляду на тенденції сучасного світу важливо і природно задіяти у процесі навчання «на рівних», паралельно, обидві півкулі мозку: і ліву, яка відповідає за логічне і раціональне мислення, і праву, домінуючу в усьому, що стосується образного і художнього методу пізнання, розвитку креативності, інтуїції, асоціативного мислення. «Двопівкульне» навчання гармонізує діяльність мозку, незалежно від переважаючої півкулі, робить мислення динамічним, рухомим та продуктивним.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Клименко Г. Р. Двуполушарный подход в обучении, как средство развития мышления / Г. Р. Клименко // Педагогика и воспитание. – 2015. – № 4. – С. 74–76.

Сичко Н. О. Активизация межполушарного взаимодействия коры головного мозга как основа успешного обучения и воспитания школьников / Н. О. Сичко // Наука и образование в современном обществе: вектор развития. – 2014. – С. 57–58.

Щербаков Е. П. Возможности совершенствования функционирования полушарий головного мозга / Е. П Щербаков, Е. П. Ветренко // Психопедагогика в правоохранительных органах. – 2012. – № 1 (48). – С. 38–50.

Соболева О. Л. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.metodika.ru/

Жохов В. И. [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://sistemazhokhova.ru/
Опубліковано
2017-04-28
Як цитувати
Метиль, Я., & Черноватый, Л. (2017). ДВУПОЛУШАРНИЙ» ПІДХІД ЯК ЕФЕКТИВНИЙ МЕТОД НАВЧАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛУШАРИЙ ГОЛОВНОГО МОЗКУ. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Валеологія: сучасність і майбутнє», 21, 126-130. Retrieved із https://periodicals.karazin.ua/valeology/article/view/8534