РОЛЬ БАТЬКІВ У ФОРМУВАННІ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

  • О. Л. Пруткова
Ключові слова: батьки, діти старшого дошкільного віку, здоровий спосіб життя, валеологічна культура сім’ї

Анотація

У статті приведені результати аналізу ролі батьків у формуванні здорового способу життя дітей старшого дошкільного віку в сім’ї. Автор дійшов висновку, що особливе місце у формуванні культури здоров’я дітей відводиться сім’ї. Динамічні стереотипи поведінки дитини закладаються і формуються до 5-ти років. Тому, особистий приклад батьків, близького оточення у збереженні і зміцненні здоров’я виступає взірцем для наслідування, що в подальшому буде культивуватися у власній родині. Єдність виховних впливів дорослих членів сім’ї на дітей – одна з найголовніших запорук їхнього морального розвитку, становлення характеру, формування високих людських якостей, збереження як фізичного,  психічного і духовного здоров’я, формування високого рівня культури здоров’я.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Байер К. Здоровый образ жизни / К. Байер, Л. Шейнбер. – М. : Мир, 1999. – 356 с.

Валеологія в школі і дома : посібник для батьків. – К. : «Логос», 1999. – 86 с.

Іванівський С. В. Формування культури дітей в сім’ї / С. В. Іванівський, О. Я. Рибалка. – Полтава, 2007. – 48 с.

Литвиненко І. Відповідальність за власне здоров’я формуємо разом з батьками / І. Литвиненко // Дошкільне виховання. – 2005. – № 1. – С. 5-7.

Роль засобів масової інформації та інших джерел у формуванні здорового способу життя молоді / О. Яременко, О. Балакірєва, Н. Бутенко, О. Вакуленко та ін. − К. : Український ін-т соціальних досліджень, 2000. – 207 с.
Опубліковано
2017-04-28
Як цитувати
Пруткова, О. (2017). РОЛЬ БАТЬКІВ У ФОРМУВАННІ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Валеологія: сучасність і майбутнє», 21, 47-50. Retrieved із https://periodicals.karazin.ua/valeology/article/view/8522