Шляхи розвитку валеології в сучасному світі

  • Д. Бондар
Ключові слова: валеологія;, інформація;, біолокація

Анотація

Думка, що впроваджувати валеологічне світосприйняття необхідно з дитинства та через розвиваючі (доосвітні) та освітні установи, буде не новою, але вона є вірною. Це питання слід розглядати перш за все з точки зору соціології, а конкретніше, з точки зору соціальної психології в історичному контексті. Шлях розвитку валеології у сучасному світі це шлях валеологізайії освіти. Впровадження валеологічних змін у структуру освіти сьогодні це складне завдання не тільки через скептицизм (що відходить на другий план), а й через масштабність даного завдання. Звичайно, хоча й повільно, але деструктуризація відбувається, та ключовим моментом тут є, на мою думку, не тільки система заходів, змін структури тощо, а наявність компетентних викладачів, що будуть прикладом гармонійно розвинутої людини та будуть любити свою справу (що очевидно, бо мудра людина знаходиться на своєму місці). Роль вихователя, вчителя, викладача – не можливо переоцінити.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Алямовская В. Г. Материалы курса «Оздоровительные технологии в дошкольном образовательном учреждении»: инновационный аспект : лекции 1-4 / В. Г. Алямовская. – М. : Педагогический университет «Первое сентября», 2010. – 92 с.

Брехман И. И. Валеология – наука о здоровье / И. И. Брехман. – М. : ФиС, 1990. – 208 с.

Брехман И. И. Валеология – наука о здоровье / И. И. Брехман. – М. : Изд-во «Физкультура и спорт», 2007. – 205 с.

Быкова Н. Г. Формирование культуры здорового образа жизни детей старшего дошкольного возраста в дошкольном образовательном учреждении «открытого» типа : дис. ... канд. пед. наук / Н. Г. Быкова. – Ставрополь, 2005. – 120 с.

Гуров В. Н. Теория и методика социальной работы с семьѐй : монография / В. Н. Гуров. – Ставрополь : Ставропольсервисшкола, 1998, – 232 с.
Опубліковано
2018-06-13
Як цитувати
Бондар, Д. (2018). Шляхи розвитку валеології в сучасному світі. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Валеологія: сучасність і майбутнє», (22), 121-124. Retrieved із https://periodicals.karazin.ua/valeology/article/view/10801