Православний світогляд у системі козацьких єдиноборств як валеологічні аспекти духовності

  • П. В. Велінець
  • Я. А. Корнійчук
Ключові слова: православний світогляд; козацькі єдиноборства; особистість; розвиток; духовність

Анотація

У статті висвітлюється вплив православного світогляду на духовний розвиток особистості при заняттях козацькими єдиноборствами. Характеризуються термінологія, «козацькі єдиноборства», походження та історія бойових мистецтв славянських народів, наводяться та характеризуються види систем бою різних народів, що проживали на території сучасної України. Проводиться аналіз основних етапів історії нашої держави, яких було чотири. Це зроблено з метою патріотичного виховання на основі мужності і високої духовності наших предків, якими були козаки та слов’яни. Наводяться основні закони православного світогляду, яких повинна дотримуватися кожна світла людина, що хоче досягнути духовного вдосконалення. Описані також основні провини та прояви егоїзму, які треба максимально викорінювати, щоб не занапастити душу, і не привести до гріха. Що дуже актуально і в наш час. Закони православного світогляду є основою школи козацьких єдиноборств «Роксоланія», що має за мету відродити традиції та культуру наших предків. Вперше дається визначення терміну «Роксолан». Це були професійні воїни, які вміло боронили нашу державу. Обґрунтовуються також особливості біомеханіки руху систем рукопашного бою українських козаків у порівнянні з класичними аналогами бойових систем Азії та Європи. 

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Дем’янов В. О. Велич Дулібії Рось.Суренж / В. О. Дем’янов, О. А. Андрєєв. К.: ВЦ ПП «Корлайн», 2007. – 264 с.

Панченко Г. К. Нетрадиционные боевые искусства: Европа и Азия / Г. К. Панченко. – Харьков: «Фолио»; Ростов-на-Дону: «Феникс», 1997. – 388 с.

Гончаренко М. С. Валеопедагогічні основи духовності : [навч. пос.] / М. С. Гончаренко – Х.: Г65. ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2008. – 332.

Лозко Г. С. Велесова Книга – Волховник : [Наук. текст. досл., перек. на суч. укр. мову, реліг. комент., публ. арх. матер. та ориг. текстів Ю. Миролюбова] / Г. С. Лозко. – Вінниця : Континент – Прим, 2007. – 520с.
Опубліковано
2018-06-13
Як цитувати
Велінець, П., & Корнійчук, Я. (2018). Православний світогляд у системі козацьких єдиноборств як валеологічні аспекти духовності. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Валеологія: сучасність і майбутнє», (22), 17-21. Retrieved із https://periodicals.karazin.ua/valeology/article/view/10778