ДВУПОЛУШАРНИЙ» ПІДХІД ЯК ЕФЕКТИВНИЙ МЕТОД НАВЧАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛУШАРИЙ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Я. Н. Метиль, Л. М. Черноватый

Анотація


У статті визначено актуальність впровадження «двопівкульного» навчання до сучасного освітнього процесу. Обґрунтовано значущість цього підходу для учнів. Проаналізовано розробки деяких авторів, спрямованих на розвиток знань, умінь і навичок за допомогою використання в ході навчання «двопівкульного» методу. Існуюча система освіти спрямована лише на одну півкулю мозку – ліву. А права є факультативною на протязі навчання. З огляду на тенденції сучасного світу важливо і природно задіяти у процесі навчання «на рівних», паралельно, обидві півкулі мозку: і ліву, яка відповідає за логічне і раціональне мислення, і праву, домінуючу в усьому, що стосується образного і художнього методу пізнання, розвитку креативності, інтуїції, асоціативного мислення. «Двопівкульне» навчання гармонізує діяльність мозку, незалежно від переважаючої півкулі, робить мислення динамічним, рухомим та продуктивним.


Ключові слова


освіта; «двопівкульний» підхід; здоров’я людини; ефективне навчання

Повний текст:

PDF (Russian)

Посилання


Клименко Г. Р. Двуполушарный подход в обучении, как средство развития мышления / Г. Р. Клименко // Педагогика и воспитание. – 2015. – № 4. – С. 74–76.

Сичко Н. О. Активизация межполушарного взаимодействия коры головного мозга как основа успешного обучения и воспитания школьников / Н. О. Сичко // Наука и образование в современном обществе: вектор развития. – 2014. – С. 57–58.

Щербаков Е. П. Возможности совершенствования функционирования полушарий головного мозга / Е. П Щербаков, Е. П. Ветренко // Психопедагогика в правоохранительных органах. – 2012. – № 1 (48). – С. 38–50.

Соболева О. Л. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.metodika.ru/

Жохов В. И. [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://sistemazhokhova.ru/


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.