КОМП'ЮТЕРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

О. А. Зинченко

Анотація


Комп’ютер міцно увійшов до нашого життя. Комп’ютер багато в чому допомагає людині: в роботі чи навчанні, у відпочинку і самоосвіті. Захоплення комп’ютером потіснило такі захоплення як слухання музики, перегляд телепередач, заняття спортом, прогулянки на вулиці. Комп’ютери виступають в ролі «вихователя», здійснюючи при цьому сильний вплив на психіку дітей. Ігрові персонажі стають ідеальними образами – об’єктами для наслідування. Комп’ютер і його додатки мають велике значення у вихованні особистості. Огляд присвячений питанням комп’ютерної залежності у дітей і підлітків, а також методам боротьби з нею. Розглянуто аспекти формування комп’ютерної залежності, її види, діагностика та профілактика.


Ключові слова


комп’ютер; здоров’я; інтернет; сітеголізм; кібераддикції

Повний текст:

PDF (Russian)

Посилання


Абраменкова В. Ребёнок в «заэкранье». Кромешный мир компьютерных игр / В. Абраменкова. – М. : Лепта Книга, 2009. – 112 с.

Бабаева Ю. Д. Интернет: воздействие на личность. Гуманитарные исследования в Интернете / Ю. Д. Бабаева, А. Е. Войскунский, О. В. Смыслова. – М. : Можайск-Терра, 2000. – 431 с.

Васильева И. Л. Психолого-педагогическое сопровождение интернет-зависимых в юношеском возрасте / И. Л. Васильева; Восточная экономико-юридическая гуманитарная академия (Академия ВЭГУ). – Уфа, 2010. – 72 с.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.